Пологи у воді: «за» і «проти»

Жодна з альтернативних методик допомоги породіллі не обговорюється так гаряче, як пологи у воді. Як раніше, так і зараз у неї є багато прихильників, які доводять «природність» такого способу народження дитини. Але і супротивників цього методу, варто зазначити, теж набереться чимало.

Що ж являють собою пологи в воду? Що в них дійсно добре? Які небезпеки можуть підстерігати жінку, яка вирішила народжувати таким способом?

Пологи у воді. «За»

Існує два варіанти розродження у воді. У першому випадку породілля знаходиться в басейні (ванні) в період перейм, а з настанням потуг виходить з води. У другому випадку весь процес пологів проходить у воді — перейми, потуги, народження дитини.

І в першому, і в другому випадку пологи у воді значно полегшують сутички. Це позитивний момент, особливо для тих жінок, які хочуть зменшити больові відчуття, незмінно виникають з початком родового процесу.

Що відбувається? Болі і інші неприємні відчуття знижуються за рахунок зняття напруги з усіх м’язів тіла, що знаходиться у воді. Ємність з достатньою кількістю води надає жінці можливість зайняти максимально зручне для неї положення. На ліжку ж зробити це набагато складніше.

Вода діє заспокійливо на нервову систему і знижує чутливість рецепторів шкіри, що відповідають за передачу больових відчуттів. Крім того, пологи у теплій воді протікають набагато легше завдяки підвищенню еластичності тканин родових шляхів.

Для дитини бути народженим у воді теж вважається добре. Чому?

Вважається, що стрес, який відчуває новонароджений в процесі появи на світ, нітрохи не менше, ніж у матері. Із водного середовища, в якій він жив 9 місяців, дитина потрапляє в зовсім інше середовище. Для нього в один момент змінюється все — гравітація, тиск, температура. Навіть повітря і світло для нього новиною, значить, викликають в організмі стрес.

Якщо ж народження відбувається у воду, то ця середовище служить йому «буфером», перехідним етапом, що допомагає краще адаптуватися до нових умов. Таким чином, немовля потрапляє в незвичну для себе середовище існування плавно, в результаті чого його організм відчуває менші навантаження.

Пологи у воді. «Проти»

Стверджувати, що народжувати у воді просто та цілком безпечно не можна. По-перше, народжувати таким способам вдома дозволяється тільки абсолютно здоровим жінкам — ніяких ускладнень під час вагітності бути не повинно. По-друге, потрібно пройти спеціальні підготовчі курси, на яких навчають пологах у воді. По-третє, температура води в басейні повинна бути чітко 36,5-37 градусів, щоб не допустити переохолодження або перегріву тіла матері.

Крім того, ускладнення різного плану можуть трапитися з породіллею та немовлям непередбачувані. Тому пологи у воді, які сьогодні зазвичай проводять у домашніх умовах, повинен контролювати досвідчений фахівець, готовий у будь-який момент виявити небезпеку і надати своєчасну медичну допомогу як матері, так і дитині.

Плюс, ймовірність виникнення ситуації, коли в процесі пологів може знадобитися хірургічне втручання або допомога професійних медиків передбачити неможливо. Тому бажано заздалегідь забезпечити можливість швидкої транспортування породіллі в лікувальний заклад для надання їй невідкладної допомоги.

При недостатньому дотриманні заходів дезінфекції та гігієни ймовірний ризик інфікування як матері, так і дитини. За чистотою води в басейні також повинен стежити спеціаліст, при необхідності змінюючи її.

Небезпека пологів у воді полягає також у тому, що акушерка може не відразу виявити відкрилася кровотеча у породіллі, що знаходиться в басейні. Та й стежити за серцебиттям плоду в такій ситуації досить проблематично, а при проведенні домашніх водних пологів практично неможливо. Зрозуміло, що такі обставини можуть нести в собі реальну загрозу не тільки здоров’ю, але й життя жінки та дитини.

Нарешті, існують певні протипоказання до пологів у воді. Якщо під час вагітності спостерігалися такі ускладнення як гіпоксія плода або гестоз, народжувати у воді заборонено. Протипоказаннями даного методу розродження є вузький таз жінки, великий плід, неправильне положення плода, різні патології у майбутньої матері, захворювання серцево-судинної системи і т. п.

Тобто, перш ніж прийняти рішення на користь водних пологів, потрібно все ретельно зважити. Необдумані кроки і сьогохвилинне бажання можуть призвести до вкрай негативних наслідків. Пам’ятайте про це!

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні