Постійна нудота. Причини появи.

Нудота — досить неприємне явище, яке найчастіше свідчить про наявність у людини хвороби ШКТ.

Серед таких захворювань слід відзначити:

  • виразку шлунка і гастрит. Крім їх головного симптому — постійної нудоти, яка виникає в період загострення хвороби, вони супроводжуються печією, відчуттям важкості в животі, біль у шлунку.
  • панкреатит. Характеризується нудотою після їжі і здуттям живота , а також тупим болем у правому підребер’ї і гірким присмаком.
  • гострий апендицит. У цьому випадку напади нудоти не є наслідком прийому їжі. Больові відчуття з’являються вгорі живота, а потім концентруються в його правій частині. При цьому нерідко на кілька градусів підвищується температура.
  • хвороби печінки і жовчного міхура. Прийом їжі ускладнюється нудотою і почуттям розпирання в животі. Хворого мучить підвищене газоутворення, знебарвлення калу, печія, потемніння сечі і гіркота в роті.
  • непрохідність кишечника. Супроводжується раптовими болями в животі, затримкою стільця і газів і нудотою, переходить у блювання.
  • отруєння, кишкова інфекція. Хворий відчуває сильні напади нудоти, які, як правило, закінчуються блювотою, біль в області пупка і слабкість. З часом до цих симптомів додається діарея.

Чим ще може бути викликана нудота?

Корисна порада!Проте, постійна нудота, причини якої дійсно більшою мірою пов’язані з порушенням функції травлення, далеко не завжди викликана гастроентерологічними захворюваннями. В деяких випадках з цією проблемою варто звернутися до лікарів інших профілів: до невролога, ендокринолога, нефролога або кардіолога.

Серед не пов’язаних з ШКТ хвороб варто виділити:

  • порушення вестибулярного апарату. Постійна нудота нерозривно пов’язана з виникненням нападів запаморочення. Вона з’являється під час зміни положення голови і тіла.
  • серцеву недостатність. Крім нудоти у людини присутній біль у верхньому відділі живота, шкіра блідне, виникає відчуття духоти і гикавка.
  • гіпертонію. Хворого постійно нудить, мучить втому і часті запаморочення, вранці спостерігається набряклість і почервоніння обличчя.
  • наявність запального процесу в нирках. Іншими симптомами захворювання є: підвищена температура, озноб, біль у попереку і порушення сечовипускання.

Щоб встановити справжню причину нападів нудоти, необхідно звернутися до терапевта, щоб він направив на повне медичне обстеження.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні