Прищі при вагітності

У період вагітності організм жінки зазнає значних змін. Зміни в зовнішності можуть бути не тільки позитивними, але і негативними. Одна з таких неприємних зовнішніх проблем, що виникають «з нізвідки» прищі при вагітності. І, незважаючи на те, що це цілком нормальне явище при вагітності, що відбувається із-за змін гормонального тла організму, більшість жінок відчуває естетичну незручність при появі на шкірі дефектів подібного роду.

Причини появи прищів при вагітності

Основною причиною появи прищів при вагітності, як було сказано вище, є надмірне продукування гормону прогестерону. Цей гормон забезпечує успішне збереження вагітності протягом усього періоду. Побічна дія прогестерону — це значне посилення активності сальних залоз. За рахунок збільшення виділення ними шкірного жиру відбувається закупорка пір, що і призводить до появи прищів. Найчастіше прищі при вагітності з’являються в першому триместрі, оскільки саме в цей період рівень прогестерону значно збільшується.

Важливим чинником появи прищів стає зневоднення організму вагітної жінки. Якщо виробляються у великих кількостях гормони не отримують воду в необхідному обсязі, відбувається їх концентрація, а виділення шкірного жиру внаслідок цього значно зростає. Крім того, поява прищів у вагітних можуть провокувати стреси, нервові перенапруження, неправильне харчування, нестача вітамінів, вживання низькоякісної косметики.

Оскільки вагітність кожної жінки індивідуальна, то й прищі проявляються у всіх по-різному. В основному висипання прищів характерні для першої половини вагітності, але можуть зберігатися і протягом усього строку. У деяких випадках прищі можуть і зовсім не з’являтися.

Як позбутися від прищів?

Під час вагітності будь-яке самолікування абсолютно протипоказано, оскільки невідомо, як позначиться вплив медикаментозних препаратів на розвиток плоду. Неприпустимо застосування препаратів, що містять антибіотики, так як вони проникають крізь плацентарний бар’єр і негативно впливають на плід. Також не слід вживати звичайні косметичні засоби для боротьби з прищами. Практично всі стандартні засоби боротьби з прищами містять ароматичні ретиноїди, саліцилову кислоту, пероксид бензолу, стероїди. Завдяки цим речовинам лікарські препарати якраз і стають ефективними у справі позбавлення від прищів, але вони ж можуть завдати непоправної шкоди майбутній дитині.

З’явилися прищі при вагітності можна лікувати препаратами із вмістом гліколевої кислоти і альфа-оксикислот — для дитини ці органічні компоненти не представляють небезпеки. Але найбільш прийнятним методом боротьби з такою неприємною проблемою є засоби народної медицини, а також налагодження правильного харчування майбутньої матері. При початкових проявах прищів користь можуть принести маски для обличчя зі свіжих фруктів (полуниця, малина, абрикос, виноград, лимон), меду, оливкової олії, кефіру, сметани та інших подібних засобів.

З раціону слід виключити або обмежити до мінімуму жирну, солодку і копчену їжу. Користь принесуть свіжі фрукти і овочі, натуральні соки, молочні продукти і різноманітні каші.

Для запобігання закупорки пір необхідно регулярно очищати шкіру обличчя за допомогою гелів і скрабів. При виборі даних коштів потрібно особливо ретельно ознайомитися з їх складом. Найкращим варіантом буде, якщо скраби і пілінги приготовані самостійно, з натуральних інгредієнтів.

Поява прищів при вагітності — це тимчасове явище, яке зникає після народження дитини. Однак, при будь-якому виконанні лікувальних заходів у цей відповідальний період необхідно враховувати вплив застосовуваних засобів на внутрішньоутробний розвиток дитини. А значить, перед будь-якою процедурою бажано проконсультуватися з лікарем-гінекологом.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні