Пронос з кров’ю у дорослого. Причини і лікування.

Більшість людей воліють не звертатися до лікаря при виникненні проблем зі стільцем — вже дуже делікатною є проблема.

Однак у деяких випадках помилковий сором може зіграти злий жарт. Особливо небезпечний пронос з кров’ю у дорослого, оскільки є ознакою небезпечних захворювань.

Причини

  • Рідкий стілець і кров означають, що в шлунково-кишковому тракті є джерело кровотечі. Найчастіше кровоточать стінки слизової тонкого або товстого кишечника, і в калових масах можна помітити прожилки або згустки крові червоного або бордового кольору.

    Такі симптоми свідчать про неспецифічному виразковому коліті, а також хвороби Крона або дисбактеріозі.

  • Кров в стільці темного, майже чорного кольору може вказувати на кровотеча у верхніх відділах травного тракту — стравоходу, шлунка або дванадцятипалої кишки. Такі неприємні симптоми можуть говорити про виразці шлунка, пухлинах дванадцятипалої кишки.
  • Для більшості інфекційних захворювань характерний пронос з кров’ю у дорослого — сальмонельоз, дизентерія, ентерит. Діарея може бути дуже частої — до 20-30 разів на добу, в калових масах нерідко присутній слиз.
  • Наявність крові при проносі може також свідчити про геморої (у тому числі і внутрішньому), раку прямої кишки. До наявних симптомів додається біль або печіння в задньому проході, що посилюються при спорожнюванні кишечника.

Лікування

Корисна порада!Корисний рада!Лікування пронос з кров’ю не можна відкладати це може призвести до серйозних ускладнень. Так, регулярна втрата крові може призвести до залізодефіцитної анемії, а порушення цілісності слизової оболонки стінок кишечника загрожує стрімким поширенням інфекції в організмі.

При підозрі на кишкову інфекцію слід негайно звернутися до лікаря. Частий пронос зневоднює організм, загальне самопочуття пацієнта швидко погіршується, у людей похилого віку є високий ризик летального результату.

Якщо стілець з кров’ю триває більше 2 днів, то слід звернутися до фахівця і здати необхідні аналізи (копрограму, аналіз крові, УЗД органів шлунково-кишкового тракту). До з’ясування причини кривавого проносу не варто самостійно призначати собі антибіотики або інші лікарські препарати.

Доцільніше буде відмовитися від продуктів, які посилюють перистальтику кишечника — це випічка з дріжджового тіста, бобові, свіжі фрукти, газовані напої.

Як позбутися від діареї? Розповідає Олена Малишева

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні