Що дати дитині при блювоті? Які препарати безпечні?

Блювота у дитини — один із самих страшних батьків симптомів і вагомий привід показати дитину лікарю. Вона може бути від цілком нешкідливих причин, таких як заколисування в транспорті, затікання слизу в шлунок при нежиті, реакція на неприємний запах.

А може бути симптомом серйозних хвороб: інфекцій; попадання стороннього предмета в ШКТ; отруєння, хірургічних патологій; хвороб ЦНС. Визначити це може тільки лікар, і чим швидше він огляне дитину, тим краще.

Що робити при блюванні у дитини

В першу чергу зберігати спокій. Якщо блювота була одноразовою, дати дитині прополоскати рот, трохи попити (буквально кілька ковтків), переодягнути і спостерігати за ним.

Якщо у малюка гарний настрій і апетит, досить кілька днів дотримувати легкої дієти і можна сходити на прийом до педіатра для власного спокою.

Якщо блювота повторюється, потрібно:

  • дитину покласти в ліжко, дати йому додаткову подушку, щоб він лежав, під нахилом приблизно на 30º, повернути голову на бік. Ці заходи потрібні для того, щоб блювотні маси не потрапили в дихальні шляхи;
  • не залишати дитину одну, заспокоїти його;
  • викликати лікаря додому;
  • поїти маленькими порціями, не годувати.

Корисна порада!Важливо, що дати дитині при блювоті ліки до приходу лікаря не можна, за винятком жарознижуючий, якщо у дитини висока температура.

Чим небезпечна блювота у дитини?

Неодноразова блювота у дітей небезпечна тим, що може призвести до зневоднення. Тому дуже важливо поїти дитину. Пиття потрібно давати маленькими порціями, щоб не викликати повторну блювоту, буквально по одній чайній ложці кожні кілька хвилин.

При відсутності блювання кількість пиття поступово і обережно збільшувати. Для отпаивания краще всього підходить розчин Регідрон, Хумана-електроліт, лужні мінеральні води без газу (Боржомі, Поляна Квасова). Дітям не подобається смак цих напоїв, при відмові від них давати відвар родзинок, підсолоджений чай або просто воду.

Найкраще засвоюється рідина температури тіла, тому пиття повинне бути 35ºС-37ºС. Ні в якому разі не пропонувати при блювоті соки, газовані напої.

Обов’язково потрібно викликати швидку допомогу в наступних випадках:

  • блювота після падіння або травми голови;
  • блювота без перистальтики (немає стільця, не відходять гази);
  • блювання і болі в животі;
  • блювота і млявість у дитини висока температура, сонливість, полубессознательное стан;
  • наявність крові в блювотних масах.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні