Що означає біль в грудній залозі? Наскільки це серйозно?

Кожна жінка періодично відчуває біль у грудній залозі. Іноді вона колючий, ріжучий, стріляючий, гостра, тупа, пекуча і т. д. Нарівні з величезною кількістю різних видів болю існує і таке ж число причин, які викликають цей неприємний симптом. Звичайно ж, з’ясувати, що послужило джерелом виникнення дискомфорту в грудях — завдання фахівця мамолога, але, погодьтеся, навряд чи хтось побіжить до лікаря при одиночному прострілу в грудях. Тому ми наведемо ряд причин, які можуть призводити до появи болів і з’ясуємо серйозність кожної з них.

Гострі та циклічні болі

Гострі циклічні болі часто свідчать про зміну гормонального балансу, тому вони нерідко виникають під час статевого дозрівання, вагітності, менопаузи і ін Як правило, вони відчуваються в обох грудях відразу ж. Також подібна картина може спостерігатися при прийомі препаратів, які здатні впливати на гормональний фон жінки.

Якщо в очікуванні місячних у вас з’являються подібні відчуття, то не варто турбуватися, оскільки такий стан жінки в репродуктивному віці не є патологією, а значить і не потребує ніякого втручання.

Тупий, ниючий біль

Поява такого болю разом з розростанням тканини грудей і виділеннями із соска може стати сигналом про наявність мастопатії. Вона вражає обидві молочні залози одночасно і часто супроводжується відчуттям важкості в грудях і збільшенням аксилярних лімфатичних вузлів. Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, то не варто зволікати з візитом до лікаря, так як мастопатія може перероджуватися в злоякісні пухлини.

Біль з почервонінням грудей

Нерідко причиною появи подібних симптомів є розвиток інфекційного захворювання, маститу. Найчастіше він вражає годуючих жінок з-за недотримання гігієни та наявності тріщин на сосках, через які і інфекція проникає в залозу. При маститі годування дитини і зціджуванням молока болісно, груди сильно набрякає, може підвищуватися температура тіла, спостерігатися озноб і головний біль. Наявність симптомів маститу є серйозною причиною для звернення до лікаря, оскільки запущені випадки важко піддаються лікуванню і вимагають хірургічного втручання.

Біль в грудній залозі може виникати і через ряд інших причин, наприклад, вона може свідчити про початок розвитку раку, хоча в певній частині випадків початок онкологічних змін у грудях не супроводжується якими-небудь болями. Все ж рекомендуємо всім жінкам при виникненні дискомфорту в цієї ніжної області відстежити, після чого він з’являється, і з цими даними звернутися до мамолога, який зможе правильно діагностувати захворювання і прийняти рішення про його лікування.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні