Що робити, якщо імуноглобулін Е підвищений?

Організм людини завжди реагує на будь-які вторгнення з боку навколишнього середовища. Основною функцією імунітету є захист внутрішнього простору від патогенних впливів: токсинів, шкідливих мікроорганізмів і інших. Іноді виникає порушення метаболізму, і захисні ресурси починають вироблятися навіть при незначному або звичному вплив різних факторів. Одним тривожних сигналів про перебіг такого процесу є зміна рівня антитіл у крові хворого.

Реактивність організму на багато алергени виражається за результатами аналізів у тому, що імуноглобулін Е підвищений до невідповідних нормі відміток. Розглянемо основний ряд синдромів та симптомів, які будуть показанням для проведення лабораторного дослідження:

1. Полінози (риніти і кон’юнктивіти, що виникають при впливі пилку рослин на слизові тканини носоглотки і очей);

2. Шкірні реакції (атопічний дерматит, екзема, кропив’янка та інші висипу);

3. Патологія дихальної системи (астматичні бронхіти, набряк Квінке, бронхіальна астма);

4. Реакції ШКТ (харчова непереносимість, підозра на гельмінтоз та інші паразитарні захворювання, лікарська алергія);

5. Діагностика та профілактика (при хронічних алергічних захворюваннях та спадкової обтяженості в анамнезі).

Крім названих, є також деякі стани, які можуть являтся причиною підвищення показників і викликати необхідність діагностики за складом антитіл у крові. Виділяються наступні захворювання і підозри на наявність:

— Синдром Стівенса — Джонсона;

— Синдром гипериммуноглобулинемии Е;

— Сироваткова хвороба;

— ІдЕ — мієлома;

— Анафілактичний шок;

— Синдром Лайєлла.

Всі названі вище стани в анамнезі пацієнта повинні стати причиною для призначення на відповідні аналізи. Крім того, при схожих випадках вони також проводяться для виключення можливості хибного діагнозу. При виявленні підвищення показників проводиться подальша діагностика для точного визначення наявного захворювання і вибору адекватної схеми лікування.

Таким чином, якщо імуноглобулін Е підвищений, можна припустити наявність внутрішньої алергічної реакції, паразитарної інфекції або одного з інших патологічних синдромів. Варто пам’ятати, що будь-які прояви, які викликають у вас сумніви щодо повного здоров’я, вимагають негайного звернення за допомогою медиків. Також не забувайте, що трактувати результати аналізів можуть тільки практикуючі фахівці в медичних установах.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні