Що робити, якщо з’явилася алергія у малюка?

На сьогоднішній день у зв’язку з постійно ускладнюється екологічною ситуацією, все частіше виникає сенсибілізація дітей складними алергенами, що знаходяться в їжі, повітрі та воді, що викликають виникнення і прогресування алергічних захворювань. Адже ще не народившись, малюк стикається з величезною кількістю алергенів, якими дихає і вживає в їжу мати, і тільки захист плаценти, не дає можливості цим патогенних агентів впливати на плід, що розвивається. Новонароджена дитина не має такої активної захисту, відразу після народження він потрапляє під негативний вплив негативних факторів навколишнього середовища. Саме у зв’язку з цим на сьогоднішній день алергічні захворювання є однією з найбільш поширених патологій у дитячому віці.

Причинами розвитку алергії у дітей є патогенний вплив різних сенсибилизирующих агентів алергічної природи на організм дитини та виникнення в результаті цього клінічної картини алергічного захворювання. Найбільш часто алергія у малюка розвивається у вигляді кропив’янки, яку провокують харчові, інфекційні або лікарські алергени. Після попадання алергену в організм дитини відбувається його сенсибілізація, виділяються медіатори запалення, і запускається алергічна реакція. В результаті цього на шкірі дитини виникають уртикарний елементи висипу, що супроводжуються сверблячкою.

Лікування алергії у малюка поетапне і включає в себе: припинення дії на організм дратівної агента, фармакотерапію і гіпоалергенну дієту.

Корекція харчування при виникненні алергічного захворювання у дитини є основою лікування і профілактики алергічного процесу в подальшому. Для малюків підбираються спеціальні гіпоалергенні лікувальні суміші та продукти прикорму, для старших дітей — індивідуальні дієти, а з раціону харчування повністю виключають шоколад, газовані напої, гострі сири, ковбасу, сосиски і морепродукти. При необхідності призначаються лікарські препарати — антигістамінні засоби другого покоління і дезінтоксикаційну терапію, а також гормональні лікарські препарати при тяжкому перебігу захворювання. Також необхідно знати, що потрібно з обережністю ставитися до лікарських засобів, які мають у своєму складі аспірин і кодеїн, оскільки ці препарати можуть посилити перебіг алергічного процесу.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні