Що робити, якщо з’явилася біль в області серця при вдиху?

У відповідь на коротку біль у серці ми часто думаємо: «Пройде». Однак не проходить, і через півроку за нами приїжджає «швидка». Біль в області серця при вдиху — серйозний тривожний дзвінок, на який потрібно реагувати. І потрібно знати, які причини їй передують.

Причини «несердечного» змісту

Не у всіх випадках, коли груди «прорізає» різкий біль, це говорить про серцевий захворюванні. У разі коли неприємне відчуття виникає від зміни положення тіла, швидше за все, це пов’язано з невралгією. Якщо біль супроводжується нападом жаху, холодним потім, прискореним пульсом, це говорить про можливі панічних атаках. Так називають психологічні напади, які провокують миттєву фізіологічну реакцію. Щоб послабити симптоми, потрібно серйозно зайнятися відновленням нервової системи.

Одна з причин, яку найчастіше приписують собі пацієнти, — це защемлення нервів або захворювання грудних м’язів. Це може відбуватися із-за травм грудної клітки, защемлення корінців нерва, перенесеної пневмонії. Колючий, «стріляючий» біль при вдиху в цьому випадку виникає при різких поворотах тулуба і рухах рук.

Іноді біль з лівого боку грудини — наслідок не до кінця вилікуваних легеневих захворювань: плевриту, бронхіту. Відчуття характеризуються обмеженою болем, яка багаторазово посилюється при кашлі та глибокому диханні.

Одна з найнебезпечніших для життя причин, яка часто маскується під вище описані ситуації, — це емболія легеневої артерії. Згусток застиглої крові блокує струм до серця, в результаті чого кожен вдих віддається болем, задишкою, частим пульсом. Якщо ви помітили ці симптоми, треба терміново звернутися до пульмонолога.

«Сердечні» причини

Біль, пов’язана із захворюваннями серцево-судинної системи, має інший характер: ці відчуття тиснуть, тупі і часто тривалі. При ішемії міокарда відчуття віддаються не тільки в області серця, але і плавно переходять на ліву руку. Якщо біль має ниючий характер, можна запідозрити міокардит. Вона зазвичай пов’язана з зменшенням припливу крові, в результаті чого серце недоотримує кисень при інтенсивних навантаженнях.

Інша група причин пов’язана із запальними захворюваннями та вадами серця. Застій крові в легенях, підвищення тиску в капілярах — все це провокує тривалий біль при вдиху і задишку, яка відчувається «за грудиною» і слід за кашлем. Ці симптоми вимагають консультації кардіолога.

Найважливіше при болях в області серця не ставити діагноз самостійно. Тільки професійний лікар зможе виявити точну причину і призначити лікування.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні