Що робити, якщо з’явився біль у лівому боці живота?

Організм людини — це злагоджений механізм, який час від часу дає збої. І періодична або постійна біль у лівому боці живота, може свідчити про розвиток різних захворювань. В залежності від того, де виникають больові відчуття, можна з’ясувати, які органи викликають цю біль.

Біль під ребрами з лівого боку.

Цей вид болю може бути обумовлений патологіями наступних органів: діафрагмальна грижа, шлунок, серцевий м’яз, лівостороння пневмонія, зміна в розмірах або розрив селезінки. За характером болю можна з’ясувати більш детальну інформацію про виниклої патології.

Гостра і раптово виникла біль у лівому боці живота може бути причиною розриву селезінки, розриву ниркової миски або перфорації шлункової стінки. У цьому разі не слід робити різких дій, а спокійно дочекатися лікаря. Різкий і нестерпний біль у підребер’ї, сполучена з зітханням свідчить про серйозному пошкодженні деяких внутрішніх органів.

Тупа і тривала біль під ребрами з лівої сторони є ознакою уповільненого захворювання шлунка. Після ретельного обстеження лікар зможе зробити висновок про наявність у пацієнта, гастриту, холециститу, панкреатиту або іншого захворювання шлункового тракту.

Ниючий біль зліва під ребрами може бути ознакою ішемічної хвороби серця, стенокардії, або навіть передінфарктного стану. Якщо ниючий біль супроводжується блювотою — це явний симптом виразкової хвороби шлунка. У будь-якому випадку для постановки правильного діагнозу і поліпшення стану хворого, йому слід пройти повне медичне обстеження.

Біль внизу живота в лівому боці.

Подібні больові відчуття виникають при наступних захворюваннях: коліт, кишкова непрохідність, заворот кишечника, аднексит, позаматкова вагітність, розрив або перекрут кісти яєчника.

При захворюваннях кишкового тракту, у пацієнтів, поряд з больовими відчуттями, спостерігаються загальна слабкість, здуття живота, зниження апетиту, в деяких випадках підвищення температури у пацієнта до 38-39 градусів.

При перекруте або розрив яєчника у пацієнтки виникають больові відчуття внизу живота, часто супроводжуються блювотою і підвищенням температури. Передувати такого захворювання можуть порушення менструального циклу або дисфункціональні маткові кровотечі.

Відчувши біль у животі, пацієнту слід негайно звернутися за допомогою в місцеву медичну клініку.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні