Що таке дистонія як ожиріння впливає на неї?

Вегетосудинна дистонія (ВД) являє собою порушення, що виникає в діяльності вегетативної нервової системи, яка є головним регулятором внутрішньої рівноваги організму. Вона носить характер не самостійне захворювання, а лише синдрому, тобто наслідки будь-якого з порушень (від звичайного перевтоми до захворювань, які вимагають серйозного лікувального підходу). Єдиним повноцінним способом лікування дистонії може бути тільки усунення її причини.

Симптоми

Прояви цього синдрому здатні носити як постійний характер, так і виражатися у вигляді специфічних кризів (непритомних станів, панічних атак, інших приступообразных станів).

Типовими є один або цілий ряд перерахованих симптомів:

— Схильність до зниженого або підвищеного артеріального тиску, знижена або підвищена частота пульсу;

— Погана переносимість фізичних навантажень, відчуття втоми;

— Холодні кінцівки і стан мерзлякуватості, або, навпаки, відчуття припливів і спека, з можливим самовільним підвищенням температури тіла;

— Розлади сну, дратівливість, психічна виснаженість, відчуття хиткості і запаморочення, головні болі, непритомні стани, панічні атаки і т.д.

Зв’язок з ожирінням

Оскільки вегетативна нервова система (ВНС) підтримує оптимальні показники артеріального тиску, тепловіддачі, активності травної системи, частоти серцевих скорочень і багато чого іншого в організмі, у тому числі вироблення інсуліну і адреналіну, то очевидною виявляється її зв’язок з розвитком ожиріння. Адже, дистонія — це порушення (травлення, кровообігу, теплообміну).

Так, цілеспрямовані обстеження ще в 1960-х показали, що половина страждають ожирінням (в тому числі, дітей) скаржиться на швидку стомлюваність, відчувають болі в області серця і задишку навіть при незначних фізичних навантаженнях. При цьому, якщо тахікардія була виявлена в одиниць серед обстежуваних, то брадикардія — приблизно у кожного 3-го.

Розпочаті дослідження свідчили про наявність дистонії дрібних судин у дорослих дітей, на тлі ожиріння. Більш закономірно вона проявлялася при більш серйозних стадіях ожиріння (II-III ступеня), а також у присутності діенцефального синдрому.

Дистонія і ожиріння?

Може здатися, що наявні у огрядних дітей і дорослих, порушення судинних реакцій мають складні механізми розвитку. Ймовірно, їх походження роль відіграють не тільки місцеві, але і регуляторні процеси, діяльність яких визначається периферичними відділами ВНС, також мають тут місце і порушення в діяльності ЦНС.

У цьому зв’язку можна послатися на наявність порушень діяльності вестибулярного аналізатора, виявлених у дітей з ожирінням. Як відомо, перші часто виявляються поряд з вегетодістонічними симптомами.

Приміром, обмеженіший функціональної активності серцево-судинної системи, що виникає на тлі ожиріння у дітей, виникає зниження кореляції між кількістю жирових відкладень в організмі і розвитком серця (при цьому, вплив надає дистонія судин).

У відносно іншого характерного дистонического синдрому, картина приблизно та ж. У страждаючих ожирінням зазвичай виявляється підвищений артеріальний тиск, на фоні дистонії судин. Особливо часто це має місце у дітей. При цьому, редукція маси веде до отчетливому зниженню показників артеріального тиску.

Отже, що в результаті даних досліджень, виявляється очевидним, — ожиріння впливає на дистонію досить специфічно, посилюючи симптоматику прояви цього синдрому відносно дисбалансу артеріального тиску, а також підвищеної стомлюваності. Зі зниженням маси тіла, ці симптоми йдуть на спад.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні