Що таке коки бактерії? Як від них захиститися?

Коки — це кулясті сапрофитные бактерії, які широко поширені в природі. Серед цієї групи зустрічаються і патогенні бактерії. З них найбільш небезпечними для людини є стафілококи та стрептококи. Бактерії цієї групи мешкають на травлення, дихальних шляхів, слизових оболонках органів статевої сфери, шкірі. Багато коки бактерії не представляють небезпеки здоров’ю людини і проживають в микрофлорах його організму.

bacterial

Представники патогенних бактерій коки

Стрептококи — беруть участь у розвитку нефриту, ендокардиту, хронічного ревматизму. З їх допомогою виникають гнійні запальні процеси такі, як ангіна, хронічний тонзиліт, скарлатини, фарингіт, сепсис. Вони вражають всі тканини і органи. Чудово переносять сухість, зберігаючи життєдіяльність у висохлому гною і мокротинні. Витримують + 60 градусів С протягом 30 хвилин. Вони стійкі до дезинфікуючих засобів. Воротами для входу цих бактерій є пошкоджена шкіра, лімфоїдна тканина шляхів дихання, мигдалини. Після таких інфекцій тривалість імунітету нестійка й нетривала.

Стафілококи — лідери серед усіх бактеріальних інфекцій. Є збудниками багатьох гнійно-запальних процесів, уражають всі органи і тканини. Їх найбільша небезпека в тому, що вони розвивають стійкість до антибіотиків. До 30 хвилин витримують дію розчину фенолу (5%), зберігають життєдіяльність при + 80 градусів С протягом години. В організм людини потрапляють через будь-які ушкодження слизових оболонок сечостатевої системи, рота, верхніх шляхів дихання і т.д. Вражають слизові оболонки та шкіру, викликаючи гнійні освіти. Ними можуть бути флегмони, фурункули, абсцеси, піодермії, цистити, пневмонії, панариції. Стафілококи, при поширенні з гнійно-запального вогнища, можуть викликати сепсис. Після перенесених захворювань часті повтори, так як до них нетривалий імунітет.

Гонококи — збудники венеричних захворювань: бленореї і гонореї. Швидко гинуть від дезінфікуючих засобів, температури і сухості. В організм потрапляють через уретри, шийки матки і кон’юнктиву ока. Імунітет у людини до гонококкам відсутня.

Менінгококи збуджують менінгококову інфекцію. Вражають слизові оболонки носоглотки. Хвороба починається раптово.

Як захиститися

Так, захворювання, вызывающиеся коки бактеріями, жахливі і дуже небезпечні. Однак насправді їх дуже легко попередити, для цього потрібно дотримуватися елементарних правил гігієни і мати постійного партнера. Якщо ви все ж зазнали якоїсь інфекції, краще негайно звернутися за допомогою до лікаря, щоб ситуація не прогресувала.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні