Що таке колобома зорового нерва і як це можна вилікувати?

Під колобомой зорового нерва розуміється досить-таки рідкісне вроджене захворювання, пов’язане з відсутністю якої-небудь оболонки ока. На жаль, зараз усунення даної патології для медицини є нездійсненним завданням. У зв’язку з цим людям, що страждають таким захворюванням, необхідно регулярно відвідувати офтальмолога. В іншому випадку, колобома зорового нерва може привести не тільки до значного погіршення зору, але і до повної сліпоти.

Існує припущення, що дана патологія може передаватися дитині у спадок від одного з батьків; причиною появи колобомы може стати і будь-який внутрішньоутробне порушення, наприклад, цитомегаловірусна інфекція. Крім того, відомі випадки виникнення захворювання у дітей, чиї батьки (особливо мати) під час виношування плоду зловживали кокаїном. У деяких випадках такий порок супроводжується іншими дефектами у вигляді заячої губи, вовчої пащі і т.п.

Незважаючи на те, що колобома зорового нерва найчастіше виявляється при появі дитини на світ, існують і інші ознаки, за якими можна визначити знаходження даної патології в людському організмі.

Основними симптомами вади, званого колобомой, є наступні:

— значно знижена гострота зору;

— збільшення диска зорового нерва;

— відсутність всіляких змін в судинах сітківки.

Як вже було сказано раніше, в умовах сучасної дійсності не існує адекватних і надійних методів лікування описуваного захворювання. За лікування колобомы зорового нерва не беруться навіть провідні ізраїльські клініки, відомі своїми офтальмологічними знаннями. Пов’язано це, в першу чергу, з тим, що зоровий нерв складається з особливої, специфічної тканини, заміщати яку медицині досі не вдається.

Незважаючи на неможливість повного усунення такого дефекту, людина, що страждає подібним захворюванням, все ж потребує допомоги фахівців. Відсутність своєчасних спостережень у висококваліфікованих офтальмологів може призвести до загострення захворювання. Запущена колобома зорового нерва може стати причиною виникнення серйозних ускладнень, серед яких виділяються такі, як регматогенное і серозне відшарування сітківки, розширення екскавації (прогресуюче) та інші.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні