Що таке лабільна артеріальна гіпертензія?

Артеріальна гіпертензія (або гіпертонія) — це захворювання, при якому тиск крові в артеріях збільшується. У пацієнта спостерігаються головні болі, шум у вухах, загальна слабкість, болі за грудиною (в області серця), може розвинутися безсоння. За спостереженнями вчених, гіпертонія спостерігається у 50% населення Землі старше 60 років.

Підвищення артеріального тиску буває стійким — тоді мова йде про гіпертонічної хвороби. Але часто зустрічається і так звана лабільна артеріальна гіпертензія, коли тиск підвищується і знижується до норми (120/80 мм. рт. ст.) без застосування ліків.

Люди з лабільною гіпертензією зазвичай вважаються практично здоровими, проте не варто забувати, що далеко не завжди це стан нормалізується повністю. Така патологія може непомітно перерости в першу стадію цієї гіпертонічної хвороби, і тоді вже без адекватного лікування обійтися неможливо.

Сьогодні немає єдиної теорії, чому тиск крові в артеріях раптово починає збільшуватися, але точно відомо, що головну роль тут відіграє кора головного мозку. Всі знають, що негативні емоції сприяють підвищенню тиску, так само, як і сильне хвилювання або напруга. Навіть несподіване радісну звістку іноді призводить до гіпертонічного кризу.

Помічено, що під час роботи в нічний час, артеріальний тиск піднімається частіше. Тому працівники нічних змін піддають своє здоров’я ризику. Спочатку у них може виникнути лабільна артеріальна гіпертензія. Тиск піднімається трохи і ненадовго. Але у випадку, якщо нездоровий спосіб життя ведеться регулярно, розвивається перша стадія гіпертонічної хвороби.

Тому лікування лабільною гіпертензії надається таке важливе значення, воно вважається профілактикою більш серйозних захворювань.

По-перше, необхідно дотримуватися режиму праці та відпочинку. По можливості уникати неспання в нічні години.

По-друге, рекомендується займатися аеробними вправами (від спокійної ходьби до бігу). Дуже важливо правильно дихати під час тренувань. Крім того, потрібно займатися спеціальної дихальної гімнастикою.

По-третє, життєво необхідно навчитися керувати своїми емоціями, уникати хвилювання і перевтоми. При значному зростанні тиску, звичайно, можна прийняти ліки для його зниження, але треба пам’ятати, що регулярний прийом гіпотензивних препаратів призводить до стійкої гіпертонії. Тому основну увагу треба приділяти фізичним вправам і психологічним тренінгам.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні