Що таке синусова тахікардія серця?

Синусова тахікардія проявляється збільшенням швидкості електричних імпульсів в синоатріального вузла (СА-вузлі) серця. При нормальному стані організму частота серцевих скорочень може складати на хвилину не більше 100 ударів, при синусової тахикордии частота серцевих скорочень у багато разів перевищує ці показники. Також варто враховувати, що ЧСС у маленьких дітей перевищує показники ЧСС дорослих. Синусова тахікардія серця може розвинутися у людини в будь-якому віці, але у жінок у молодому віці вона зустрічається частіше.

Причиною синусової тахікардії можуть бути фізіологічні фактори, такі як стрес, фізичні навантаження, страх, гнів. Але крім цього порушення ритму серцевих скорочень може виникати в результаті підвищеної температури, при інфекційно-запальних процесах, зокрема аритмія серця може виникати при пневмонії, ангіні, туберкульозі.

Синусова тахікардія не рідко з’являється під час вагітності. У вагітної жінки серцевий ритм може прискорюватися на 40%, і на 20 ударів в хвилину збільшуватися ЧСС.
Симптомами синусової тахікардії є:

— Почастішання серцевого ритму;

— Запаморочення, а в деяких випадках і втрата свідомості;

— Періодично з’являються болі в грудній клітці, часом досить різкі з відчуттям здавленості в грудях;

— Швидка стомлюваність і задишка;

— Непереносимість фізичних вправ;

— Відчуття тривоги.

Діагностику синусової тахікардії проводять з використанням різного медичного обладнання:

— ЕКГ — визначає ритмічність і частоту серцевих скорочень,

— Ехокардіографія і магнітно-резонансну томографія — виявляє внутрисердечные потологии,

— Електрофізіологічне дослідження — визначає механізм тахікардії і порушення провідності серця.

Також хворим призначають загальний аналіз крові та аналіз сечі, які допомагають виявити або виключити інші патології з подібними симптомами.

Лікування синусової тахікардії проводиться медикаментозним способом і нелекарственной терапією. При лікарському способі лікування лікар призначає антиаритмічні препарати. При нелекарственной терапії потрібно усунути фактори, що підвищують частоту серцевих скорочень. Такими факторами можуть бути кофеинсодержащие напої (кава і чай), алкоголь, нікотин, гостра їжа, а також необхідно захищати себе від емоційних, фізичних перевантажень.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні