Тест на вагітність — вибираємо самий точний!

Точне визначення вагітності можливе при проведенні УЗД-діагностики. Однак дана процедура здійснюється в плановому порядку і вимагає документального супроводу. При необхідності термінового підтвердження або спростування наявності вагітності використовуються аптечні тести. Різноманітні варіанти експрес-діагностики «цікавого» положення можуть дезорієнтувати — який вибрати і чим вони відрізняються? Який тест визнається фахівцями найбільш точним? Давайте розберемося в цьому питанні детально.

Всі наявні в продажу тести діляться на три види:

— реактивні тест-смужки (найдоступніші);

— планшетні (бюджетний варіант);

— струменеві (найдорожчі).

Стандартний тест на вагітність має на увазі приміщення індикатора в ємність з сечею (ранковій). Формальне розходження названих типів тестів полягає в способі контактування реактивів та біологічного матеріалу. Фактично тести різні по включенню більш або менш чутливих до ХГЛ-гормонів реактивів.

Як це працює?

Реактивні тести діють за стандартною моделі діагностування. Для отримання результату тест-смужку необхідно помістити в сечу рівно до визначеної мітки. Через хвилину індикатор виявить наявність (з’явиться друга смужка) або відсутність вагітності (залишається одна смужка).

У той же час простота і зручність тестування не гарантує точного результату. Основним недоліком реактивних тестів визнається його чутливість до зовнішніх впливів навколишнього середовища, механічних пошкоджень, найменшим невідповідностей зазначених правил використання (неправильне приміщення тесту в сечу, утримання реактиву більше зазначеного терміну).

Планшетний тест на вагітність визнається більш надійним. Для прояву результату необхідна лише крапля сечі, що поміщається в спеціальне віконце. Після закінчення двох-трьох хвилин в сусідньому вікні з’являються значення «вагітності» (значки плюса або мінуса, одна або дві смужки).

Єдиним недоліком даного типу тесту називається його чутливість до загальних гормональних змін в організмі жінки. Позитивний результат може проявитися при наявності захворювань щитовидної залози, ендометріозу та інших гормонозалежних недуг.

Струменевий тест — найбільш точний. Він же — самий дорогий. Високочутливий реагент даного пристрою забезпечений специфічними блакитними сегментами. Саме вони найбільш активні щодо ХГЛ-гормону (основного показника настала вагітності).

Використання даного тесту відрізняється від інших аналогів експрес-діагностування. Його слід використовувати безпосередньо в момент сечовипускання, підставляючи під струмінь сечі приймальний кінець пристрою.

Основи правильного тесту

Точний тест на вагітність вимагає дотримання всіх вказівок виробника. Віддаючи перевагу реагентным тест-смужок, слід уважно вивчити вихідну інформацію: дату випуску, термін придатності і правила використання пристрою.

Точність визначення вагітності безпосередньо залежить від кількості сечі, часу утримання в ній смужки і вибору часу доби для тестування. Більш показовою щодо ХГЛ-гормону визнається ранкова сеча.

Обов’язковою умовою використання бюджетних тестових варіантів є необхідність їх застосування на 5-7 день затримки менструації. Спроби раннього виявлення вагітності в цьому випадку можуть виявитися неспроможними.

Струменеві тести виявляють гормональні «вагітні» зміни навіть напередодні настання місячних кровотеч.

Вибір правильного і точного тесту для визначення вагітності підказують змінні стани в жіночому організмі задовго до передбачуваних УЗД-процедур. Ранні знання про вагітність, що настала допомагають коригувати режим дня і, в разі підтвердження вагітності, убезпечити майбутньої дитини від впливу зайвих медикаментів.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні