Вагітність і уреаплазмоз: небезпеки і ризики

Жінку в положенні підстерігає багато небезпек. На тлі перебудови гормонального балансу і ослаблення захисних механізмів, організм майбутньої матері активно атакують віруси, інфекції, недуги, які раніше не представляли практично ніякої загрози. Крім того, є цілий ряд мікроорганізмів, які в звичайному стані спокійно «проживають» всередині людини, не даючи про себе знати. Зокрема, це стосується деяких видів бактерій, що живуть на слизових оболонках статевих органів і органів сечовидільної системи. Ці бактерії, що цілком закономірно, представляють серйозну небезпеку в такому непростому стані як вагітність. Уреаплазмоз — захворювання, що викликається дрібними мікроорганізмами уреаплазмами. Це одна з тих інфекцій, провести обстеження на наявність яких необхідно ще на стадії планування вагітності.

Чим небезпечний уреаплазмоз для вагітних?

Чому так важливо провести дане обстеження? По-перше, навіть мізерну кількість уреаплазм в сечостатевій системі жінки під час виношування дитини може збільшитися в кілька сотень разів і в значній мірі активізуватися. Це призводить до розвитку захворювання уреаплазмоз, що тягне за собою зовсім небажані і навіть небезпечні наслідки, аж до невиношування дитини, ускладнень перебігу вагітності або передчасних пологів.

По-друге, якщо недуга вже існує і діагноз його підтверджено, лікувати захворювання при вагітності практично неможливо, оскільки для боротьби з уреаплазмозом необхідно застосовувати курс найсильніших антибіотиків різного спектру дії. Антибіотики, як відомо, можуть негативно впливати на процеси, що відбуваються в організмі людини, особливо якщо це вагітна жінка, чий імунітет і так перебуває в ослабленому стані. На ранніх термінах антибіотики взагалі протипоказані, оскільки негативно впливають на розвиток плоду і навіть можуть призвести до загибелі дитини, тобто викидня.

Тому, щоб уникнути такого розвитку подій, кожна жінка, плануючи вагітність і проявляючи турботу про своє здоров’я, повинна в обов’язковому порядку пройти обстеження і позбутися від уреаплазмов ще до настання запланованої вагітності.

Потрібно особливо зазначити, що уреаплазмоз може стати серйозною перешкодою на шляху до зачаття дитини і настання вагітності в цілому. Викликано це тим, що уреаплазми можуть викликати в статевих органах жінки різні запальні процеси і стати причиною непроходження яйцеклітини в порожнину матки. Для чоловіків наявність цієї інфекції в організмі теж несе негативні зміни в репродуктивній функції, оскільки призводить не тільки до розвитку запальних процесів сечостатевої системи, але і значно впливає на спермогенез. Як було виявлено в ході численних досліджень, уреаплазми можуть локалізуватися (у ряді випадків) на поверхні сперматозоїдів, змінюючи їх рухливість, хромосомний апарат і морфологію.

Небезпеки уреаплазмозу для плода

Поєднання станів «вагітність уреаплазмоз» небезпечно не тільки для здоров’я жінки. Проходячи по родових каналах матері в процесі народження, дитина піддається великому ризику інфікування уреаплазмами. Надалі поселяються мікроорганізми або в статевих органах новонародженого, особливо у дівчаток, або на слизових носоглотки, незалежно від статі немовляти.

Щоб знизити ризик зараження дитини уреаплазмами під час пологів, майбутня мати повинна пройти повний курс лікування антибіотиками. Схему лікування підбирає лікар у відповідності з особливим станом жінки, а саме лікування можна починати не раніше, ніж після 22 тижня. Крім препаратів-антибіотиків при лікуванні уреаплазмоза при вагітності призначаються засоби, що зміцнюють імунітет жінки. Призначають їх уникнути розвитку супутніх захворювання інфекцій.

Висновок: якщо ви плануєте незабаром стати щасливими батьками здорового немовляти, обстежитися і лікувати уреаплазмоз потрібно обом подружжю, обов’язково і невідкладно.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні