Вагітність і хламідіоз: як лікувати і не нашкодити

Хламідіоз — хвороба досить поширена в сучасному суспільстві. І найнеприємніше, що за статистикою цією інфекцією заражені 10% вагітних жінок. На жаль, це факт. У зв’язку з цим виникає питання: якщо поставлений діагноз хламідіоз, як лікувати його без ризику для майбутнього малюка? Вимагає хламідіоз обов’язкового лікування під час вагітності?

Небезпека хламідіозу для плоду і для матері

Головна небезпека хламідіозу полягає в тому, що він може викликати велику кількість ускладнень в організмі вагітної жінки. Ось лише деякі з них:

— сильні прояви токсикозу;

— анемія;

— багатоводдя;

— завмирання плоду або мимовільний викидень в перші місяці вагітності;

— запальні процеси в навколоплідної оболонки;

— передчасні пологи.

Для дитини хламідіоз також представляє чималу небезпеку. Часто на ранній стадії вагітності виникає сильна плацентарна недостатність, і ембріон припиняє свій розвиток, виникнення даної патології сприяє кисневого голодування (гіпоксії) плода і дитина починає розвиватися неправильно. Внаслідок гіпоксії дитина може народитися з погано розвиненою м’язовою системою або з сильним порушенням нервового розвитку. Крім того, хламідіоз перешкоджає нормальному постачанню ембріона необхідними поживними речовинами, що викликає порушення правильного розвитку.

Всі ці ускладнення можуть розвинутися у перший або другий триместр вагітності. На третьому триместрі хламідіоз може викликати інфікування і самого малюка. Інфекцією уражаються внутрішні органи, нирки, печінка, підшлункова залоза. Залежно від тяжкості захворювання під загрозою перебуває саме життя дитини.

Дитина може бути інфіковані хламідіями та під час пологів. При попаданні хламідій на слизові оболонки ока, носоглотки, статевих органів можуть виникнути пневмонія або кон’юнктивіт. Тому лікування хламідіозу в період вагітності повинно бути обов’язковим і негайним.

При виявленні інфекції хламідіоз, як лікувати його визначає тільки лікар, який веде вагітність. Препарати призначаються виходячи із індивідуальних особливостей організму жінки і лабораторних аналізів. При цьому обов’язково враховується ризик застосування лікарських засобів для майбутньої дитини.

Лікування хламідіозу під час вагітності

Оскільки більшість ліків протипоказане під час вагітності, лікування будь статевої інфекції, у тому числі хламідіозу, значно ускладнюється. Хламідії розташовуються в сечостатевій системі вагітної жінки. Для їх знищення зазвичай застосовуються антибіотики групи тетрацикліну, а під час вагітності їх прийом вкрай небажаний. Тому для лікування використовуються антибіотики з групи макролідів (Еритроміцин, Офлоксацин, Амоксицилін, Віферон). Так як лікувати хламідіоз у цей відповідальний період потрібно дуже уважно і дотримуючи всі запобіжні заходи, то спосіб лікування, необхідне ліки і точну дозу призначає лікар, враховуючи умови протікання вагітності.

Крім препаратів антибактеріальної дії, застосовуються ліки, які усувають дисбактеріоз піхви та кишечника, який практично завжди присутня при хламідіозі. Вкрай важливим є підтримання і підвищення імунітету вагітної жінки. Імуномодулюючі препарати призначає лікар-імунолог спільно з лікуючим лікарем.

Крім усього іншого, повинен пролікуватися і статевий партнер жінки, навіть якщо у нього не виявлено дана інфекція. Під час курсу лікування та протягом двох тижнів після нього слід відмовитися від статевих контактів. Своєчасне лікування хламідіозу дає ефективні результати і дозволяє запобігти зараженню майбутньої дитини.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні