Вагітність після 30-ти

Життя, спілкування, розвиток відносин і світогляд у століття інформаційних технологій має свої особливості. Постійні зміни не могли не позначитися і на статистиці народжуваності. Значно збільшилася кількість пізніх пологів. Зачату це відбувається через бажання спочатку зробити кар’єру, міцно стати на ноги перед плануванням вагітності або бажання усвідомлено підійти до виховання дитини. Нерідкі випадки, коли пізня вагітність є наслідком проблем зі здоров’ям, на усунення яких пішов не один рік.

Позитивні моменти

Безумовно, вагітність після 30-ти років бажана, очікувана, гарна з декількох позицій. Жінки цього чудесного віку здатні на більше трепетні почуття і відповідальність по відношенню до дитини, менш схильні до стресів під час виношування і пологів. В більшості випадків відбувається ретельне планування вагітності і, отже, виконуються всі рекомендації лікаря.

Дитина стає по-справжньому бажаним для обох батьків. Плюс, вагітність благотворно впливає на рівень холестерину в організмі жінки, за рахунок чого знижується ризик інсультів, атеросклерозу, інфарктів, крім того відсувається настання менопаузи і клімаксу.

Але й чимало тривог пов’язано з пізньою вагітністю. Всі вони, безумовно, обґрунтовані. А ось про що конкретно повинна пам’ятати жінка, яка планує зачати, виносити і народити малюка тільки після 30 років, ми розглянемо детально.

Важливо пам’ятати

У більш пізньому віці в жіночому організмі гормональний фон більше спонукає до дозрівання кількох готових до запліднення яйцеклітин, значно підвищуючи шанси зачати двійню. Двійня — це добре, але радість може омрачаться складнощами, пов’язаними з виношуванням багатоплідної вагітності.

Після 30-ти вагітність ускладнюється ще й високою ймовірністю загострення будь-яких хронічних захворювань (остеохондроз, пієлонефрит, порушення у функціонуванні серцево-судинної системи та ін), яких до цього віку накопичується, як правило, чимало. Ризик появи на світ дитини з вродженими патологіями також значно збільшується.

Сильне зміна артеріального тиску, яке менш характерно для молодих жінок, може спровокувати гестоз (відмова ряду органів, значні порушення у функціонуванні) або переэклампсию (обмеження надходження кисню і необхідних плоду поживних речовин), на пізній стадії вагітності. Обидва ускладнення становлять загрозу для життя як матері, так і плода.

На можливість зачаття впливають такі жіночі патології як запалення матки і придатків, спайки, маткові м’язові пухлини, всі порушення слизової оболонки матки. Всі ці стани характерні для жінок старшого віку. Тому якщо ви плануєте народжувати першу дитину не раніше 30-ти, будьте готові до того, що з першого разу настання вагітності може і не відбутися.

З віком еластичність тканин дітородних органів жінки значно знижується, що підвищує ризик розривів родових шляхів і/або слабкої пологової діяльності. В цілому все це може негативно позначитися не тільки на процесі народження дитини, але і на перебігу самої вагітності.

Проблемами з плацентою переважно характеризується вагітність саме у жінок після 30-ти. А такі патології могутвызывать небезпечні кровотечі, порушення у розвитку плоду і безліч інших ускладнень.

Але не дивлячись на можливі ускладнення, пізня беременностьпри правильному підході і виконанні всіх рекомендацій лікаря може протікати легко. Для цього майбутній мамі необхідно попередньо здати всі аналізи на наявність захворювань, що передаються статевим шляхом, пройти УЗД статевої системи, обов’язково з’ясувати наявність хронічних захворювань, у разі необхідності підлікуватися. Збалансоване харчування, прийом вітамінів, відсутність шкідливих звичок, гарний настрій у більшості випадків гарантують нормальний перебіг вагітності.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні