Вагітність при аденомиозе

Для початку варто розібратися, що ж таке аденоміоз матки. Слизова оболонка матки, яка називається ендометрій, повинна знаходитися тільки всередині її порожнині і ніде більше. При аденомиозе частинки слизової матки як би проростають у м’язовий шар. Клітини ендометрію зазвичай у другій половині менструального циклу збільшуються в очікуванні передбачуваної вагітності, але якщо вона не наступає, то вони відриваються і виходять з кров’ю під час менструації. При аденомиозе цього не відбувається, що призводить до місцевого крововиливу і початку запального процесу.

Аденомиозу схильні, в першу чергу, жінки у віці 35-40 років і жінки, які перенесли аборт, викидень або оперативне втручання в області матки. Також це жінки, які займаються важкою фізичною роботою або піддаються постійним стресам.

Прояви аномалії

Як правило, на початкових стадіях розвитку захворювання ніяких порушень в менструальному циклі, ніяких змін у загальному стані здоров’я і жодних ознак наявності проблеми не спостерігається. Основні симптоми аденоміозу з’являються вже тоді, коли хвороба прогресує. Це порушення менструального циклу, що супроводжуються болем, рясні менструації (часто викликають зниження рівня гемоглобіну в крові), виділення темно-коричневого кольору, з’являються до і після місячних, біль при статевому контакті, зміни розмірів і форми матки (це визначається лікарем).

Чи можлива вагітність при аденомиозе? Конкретна відповідь на це питання дати важко: все дуже індивідуально. Для деяких жінок аденоміоз стає серйозною перешкодою на шляху до вагітності. А для інших же все закінчується сприятливо при належному гормональному або хірургічному лікуванні.

У деяких випадках безпліддя неминуче, оскільки навіть тривале лікування аденоміозу не дає позитивних результатів. Але не турбуйтеся завчасно! У багатьох жінок вагітність проходила нормально, і в подальшому вони народжували абсолютно здорових дітей. Більш того, лікування проводиться тільки в тому випадку, якщо існують явні проблеми з зачаттям або виношуванням плоду. Якщо все нормально, то лікування аденоміозу не потрібно.

Особливості вагітності при аденомиозе

Фахівці стверджують, що вагітність при аденомиозе не відбудеться лише тоді, коли це буде супроводжуватися іншими патологічними процесами. А за втручання хірургів вагітність може наступити в 40-60%. Якщо операція не потрібна, то жінці просто призначають гормональні препарати.

Якщо маткова патологія виявлена тільки після настання вагітності, в процесі стандартного гінекологічного огляду, то пацієнтка повинна знаходитися під контролем лікарів, щоб у разі необхідності прийняти правильні заходи. Практика така гостро необхідно, оскільки існує реальна загроза викидня. Самий напружений час в цьому випадку при вагітності — це перший триместр. Якщо він пройшов успішно і в разі аденоміозу, то вашій дитині вже нічого не буде загрожувати.

Але, оскільки період виношування дитини — це фізіологічна менопауза, вона знижує швидкість розростання небезпечних вогнищ захворювання. Тому вагітність при аденомиозе може навіть надати на захворювання сприятливий ефект, а в деяких випадках аденоміоз може зникнути повністю.

Якщо жінка планує вагітність, то не буде лишнім пройти попереднє обстеження. Якщо лікар в ході обстеження виявить аденоміоз, то зачаття варто відкласти. Необхідно пройти курс лікування, почекати ще півроку і тільки потім прагнути зачати дитину.

Основні способи лікування, як вже згадувалося вище, це гормональна терапія та хірургічне втручання. Варто зазначити, що повністю вилікувати аденоміоз не можна. Однак він сам регресує після настання менопаузи у жінки. Не забувайте про регулярних профілактичних оглядів у гінеколога. Адже саме в цьому випадку вдасться виявити патологію ще на ранніх етапах її розвитку. А досвідчений фахівець допоможе вести вашу вагітність або вибрати правильну тактику лікування.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні