Від чого буває печія і як з нею впоратися?

Неприємне почуття, коли саднить під ложечкою і навіть ніби пече, знайоме мало не половини населення земної кулі. Називається це явище печією і воно зазвичай буває наслідком не зовсім стабільного функціонування шлунково-кишкового тракту.

Так від чого з’являється печія ? На це питання можна знайти абсолютно прозорі відповіді.

Найпоширеніші причини печії

  • Як ні сумно, але найчастіше печія буває в того, хто хворий на виразку шлунка або виразки дванадцятипалої кишки, гастрит, коліт. Всі вищеперелічені хвороби супроводжуються занедбаністю шлункового соку назад в шлунок. Їжа при цьому просто не в змозі швидко перетравитися, і в результаті шлунок не встигає впоратися з нею.

    Крім того, при цих захворюваннях характерна підвищена кислотність самого соку. Таким чином, сік шлунка, який повинен переварити їжу правильно, починає діяти на стінки шлунка як кислота. Результатом цього стає відчуття печіння, дискомфорт і навіть біль.

  • Печія буває і швидко проходить, не залежної від захворювань, перелічених вище. Печія з’являється зазвичай від неякісної або навіть не зовсім звичної їжі. Чорний хліб цілком може доставити дискомфорт, печіння, якщо його вживання не входить у звичайний раціон. А що вже говорити про смаженої їжі! Нерідкі випадки, коли в кафе використовують рослинне масло, на якому смажиться щось, двічі, а то і тричі.

    З’ївши таку неякісну їжу, людина мимоволі починає усвідомлювати, що таке печія. Кухоль міцного кави натщесерце з кількома сигаретами — ось від чого частенько з’являється печія. Шлунок просто не може перенести такого знущання над собою, і реагує майже відразу. Так і кислі фрукти здатні дати нам уявлення про печії.

  • Часто це неприємне відчуття печіння буває при вагітності. Тут вже стають причиною змінився гормональний фон і збільшена матка. Найчастіше печія з’являється в другій половині терміну. Це відбувається від того, що плід росте, а разом з ним зростає і матка, у результаті відбувається тиск на діафрагму і шлунок.

    Тісно стає і кишечнику. І, як результат, шлунковий сік закидається назад в шлунок після їжі або навіть при фізичних навантаженнях. Але, як відомо, вагітність має властивість проходити, а разом з нею зникає і печія.

  • Стало відомо, що причиною печії може стати і панкреатит, захворювання печінки та інших внутрішніх органів.

Корисна порада!Важливо не тільки знати, від чого з’являється печія, важливо почати лікування негайно, поки ці неприємні відчуття в шлунку не стали звичними.

Олена Малишева про печію

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні