Від чого можуть з’являтися болі внизу живота на ранніх термінах вагітності?

Як тільки відбулося запліднення і яйцеклітина влаштувалася в порожнині матки, починають відбуватися гормональні зміни в жіночому організмі. І в цей час жінка може помічати деякі зміни, які відбуваються в її тілі. Втома, підвищена стомлюваність, несильні болі, що тягнуть причому як в нижній області живота, так і попереку — далеко не повний перелік перших ознак вагітності. І якщо втома і погане самопочуття зникнуть самі по собі, як тільки організм перебудується на новий гормональний лад, то болі внизу живота на ранніх термінах вагітності можуть виникати з різних причин і носити досить тривожний характер.

Причини появи болів

1) Викидень

Особливо небезпечними є не просто тягнуть, але і так звані переймоподібні болі у нижній ділянці живота, оскільки вони можуть гласить про мимовільному аборті, який і відбувається, як правило, на ранніх термінах. Крім появи болю, протягом деякого часу можуть з’явитися і деякі інші симптоми, такі як різкий стрибок температури в бік збільшення, нудота, а слідом блювання, піхвові кров’янисті виділення. При таких симптомах жінку терміново відправляють у лікарню, де під уникнути поширення інфекції виробляють чистку порожнини матки.

2) Позаматкова вагітність

Теж супроводжується несильними больовими симптомами унизу живота, причому біль найчастіше локалізується з того боку, де розташовується плід. Результат позаматкової вагітності завжди один — хірургічне втручання.

3) Гінекологічні захворювання

Деякі жіночі захворювання також можуть викликати появу больових симптомів, особливо це відбувається частіше на ранніх термінах. Досить поширеними є в період вагітності цистит і пієлонефрит, які обов’язково необхідно вилікувати якомога швидше до пологів.

4) Хірургічні патології

До цієї категорії можна віднести апендицит, кишкову непрохідність і холецистит. Природно, як апендицит, так і кишкова непрохідність вимагають негайного хірургічного втручання, яке проводиться в найбільш щадному режимі і використанням безпечного виду наркозу. А ось холецистит вимагає, в основному, тільки консервативного лікування.

Оскільки поява болю внизу живота на ранніх термінах вагітності може бути викликано однієї з перерахованих причин, то не слід відкладати візит до гінеколога з метою з’ясувати справжню причину. Звичайно, бувають випадки, коли поява хворобливих симптомів може говорити тільки про події, що відбуваються гормональні зміни, але все таки буде не зайвим перестрахуватися і швидше проконсультуватися, відвідавши свого лікаря.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні