Від чого з’являється біль у кульшовому суглобі при ходьбі?

Болі в області кульшового суглоба медики називають коксалгией. Важливо мати на увазі, що тазостегновий суглоб здатний рухатися, обертатися по декількох осях, т. к. належить до кулястим суглобам. Він досить стійкий завдяки великій кількості зв’язок. Біль в цьому суглобі починає відчуватися тоді, коли співвідношення рухливості кінцівок порушується.

Хворобливі відчуття можуть виникати з таких причин:

1) з-за поразки самого суглоба;

2) через ураження м’яких тканин, що оточують суглоб.

До уражень кульшового суглоба прийнято відносити деформуючий коксартроз, наслідки травм суглоба, перенесені інфекції цього суглоба (наприклад, туберкульозний артрит), псоріатичний або подагричний артрит.

Порушення живлення тканин кульшового суглоба (запальні, дистрофічні процеси) призводять до наступного: руйнуються суглобові поверхні кульшової западини і голівки стегнової кістки, і згодом порушується опорна і рухова функція ноги.

Біль у кульшовому суглобі при ходьбі є першим сигналом про те, що уражений суглоб. Біль нищить людини і при ходьбі, і просто при опорі на ногу, вона поступово посилюється, реагує на сиру холодну погоду. Місце концентрації больових відчуттів — область паху. Пізніше може додатися тугоподвижность суглоба і хрускіт в ньому. Все це неминуче приводить до ослаблення тонусу м’язів, зв’язок, зміни положення кісток тазу і хребта.

По суті, відбувається наступне: конфігурація кульшового суглоба змінюється, нога коротшає, посилюються болі, через які людина старається при ходьбі менше навантажувати хвору ногу, м’язи стопи ураженого суглоба неминуче слабшають, а м’язи протилежної сторони компенсаторно робляться сильнішими. Виникає різниця в тонусі тазостегнових м’язів, м’язів тазу та попереку. Це неминуче призводить до виникнення перекосу тазових кісток.

Враховуючи, що ці кістки з’єднані з поперековими хребцями, аномальний процес втягується поступово і хребет. Навантаження на нього збільшується, нерідко виникає зсув хребців по відношенню один одного.

Дещо пізніше уражаються спинномозкові нерви. Людина страждає від слабкості, болю в області попереку, в нозі.

Однак має місце бути і зворотна ситуація — захворювання хребта може призвести до болю в кульшовому суглобі при ходьбі.

На жаль, часто люди затягують звернення до лікаря, розраховуючи на те, що «пройде само». Це нерідко призводить до подальшого пошкодження суглобів і хребта і, як наслідок, до посилення болю. Бережіть себе!

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні