Виділення при вагітності. Коли бігти до лікаря?

Вагітність — не хвороба, а прекрасний час в житті кожної жінки, при якому певні зміни в організмі майбутньої мами просто необхідні для розвитку дитини. У зв’язку з цим у багатьох вагітних жінок виникає ряд питань. Наприклад: виділення при вагітності — це нормально? Чи потрібно турбуватися при найменших змінах? Коли бігти до лікаря?

Давайте подивимося, які «нехороші» ознаки під час вагітності вимагають звернення за медичною допомогою.

Привід звернутися до гінеколога

1. Ви вагітні, але при цьому у вас спостерігаються кров’яні виділення. Кровотеча супроводжується хворобливими відчуттями в животі, схожими на біль під час менструацій. Це пряма загроза переривання вагітності (викидень). Поява гострого болю внизу живота — ознака ектопічної вагітності.

Потрібно негайно звернутися до лікаря, а краще всього викликати швидку допомогу. Тільки у лікувальному закладі здатні допомогти в збереженні вагітності. Ектопічна вагітність вимагає втручання хірурга.

2. Білі творожистие виділення. Чому це відбувається: вагітність — це подвійне навантаження на організм жінки. На цьому фоні, як правило, знижується імунітет, розвивається молочниця.

Молочниця, грибкова інфекція (кандидоз), досить часто діагностується у вагітних жінок. Творожистие виділення при вагітності можуть бути результатом підвищеного рівня жіночих гормонів. Головна мета лікування такого стану — повністю позбутися від симптомів молочниці і відновити мікрофлору піхви, щоб надалі уникнути повторного курсу лікування.

Лікування молочниці потрібно проводити комплексне. Лікарські препарати призначає лікар. Ніякого самолікування молочниці при вагітності проводити не можна.

3. Мажучі кров’янисті виділення та больовий синдром, що нагадує біль при затримці менструації. Такий стан дуже часто буває при позаматкової вагітності. Не можна ігнорувати подібні симптоми, тому що маткова труба може лопнути.

Ознаки, які свідчать, що розрив труби стався: помірна кровотеча і відчуття тиску в нижній частині живота (за накопичується крові в черевній порожнині); швидкий розвиток кровотечі та зниження артеріального тиску. Жінка може втратити свідомість.

4. Природні виділення посилилися. Зазвичай це не є ознакою захворювання. Якщо тільки виділення при вагітності не супроводжуються свербінням в піхву. Подібна клінічна картина вказує на інфекцію, що передається статевим шляхом.

Поставити точний діагноз може тільки лікар на основі спеціальних досліджень. Ці ж симптоми (виділення і свербіж) характерні для бактеріального вагініту. Майбутня мама повинна чітко розуміти, що будь-яка інфекція може завдати шкоди дитині або стати причиною передчасних пологів. Щоб уникнути небажаних наслідків, лікування потрібно починати терміново.

Контроль над ситуацією

Виділення з невеликою кількістю крові можуть виникнути несподівано. Причому кров’яні виділення можуть бути протягом всієї вагітності. Можливо, це недолік гормону «прогестерону в організмі вагітної жінки. Необхідно звернутися до гінеколога і пройти відповідне обстеження, що дозволить у майбутньому уникнути проблем.

Виділення у вигляді кров’яних згустків в 1-му і 2-му триместрі вагітності може вказувати на гіпоксію плода. Спостерігає вагітність лікаря про цьому потрібно повідомити обов’язково, щоб своєчасно виправити ситуацію.

Жінкам в цікавому положенні треба чітко розуміти, що вагітність — це той випадок, коли треба тисячу разів перестрахуватися. При будь-яких сумнівах можна і потрібно звертатися до лікаря. Як правило, вчасно надана медична допомога є хорошою заявкою на збереження вагітності та народження здорової дитини.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні