Вроджений порок серця у новонароджених. Що робити?

Що робити, якщо у новонародженого на вроджений порок серця?

Вроджений порок серця у новонароджених — це патологічний стан, який об’єднує аномалії положення і структурі формування серця, магістральних судин. Це одне з найбільш поширених відхилень у новонароджених спостерігається у 0,7-1,7% дітей. Близько 70% новонароджених малюків з вродженим пороком серця не доживають до року, якщо не проводиться хірургічне втручання, половина з них гине протягом декількох днів після народження. Встановлено, що хлопчики страждають вродженими вадами серця частіше, ніж дівчатка. Причому захворювання починає розвиватися вже на 2-8 тижнів вагітності, і пов’язано це з порушенням эмбрионогенеза.

Серед причин, що викликають розвиток вроджених вад серця треба назвати спадковість, хромосомні порушення, генну мутацію, алкоголізм і паління під час виношування плоду, прийом деяких амфетоминов, протисудомних, антибіотиків, вірусні та інфекційні захворювання, а також деякі фактори, пов’язані з навколишнім середовищем (радіація, підвищений атмосферний тиск, рентгенівське опромінення і так далі). Вроджений порок серця може проявитися відразу після народження на світ малюка або через деякий час. На цей фактор може вплинути непомірні фізичні навантаження і перенесені захворювання.

Зазвичай вроджений порок серця у новонароджених вимагає негайного хірургічного втручання, хоча і не всі випадки. Іноді операція не потрібна зовсім, але часто буває так, що крім операції на серце дитині потрібно ще серія втручань, в тому числі пересадка серця, тому часто малюк виявляється прикутим до ліжка, порушуються його нормальний розвиток і зростання.

Велика роль допологової діагностики. З 14 тижня вагітності проводиться ультразвукове дослідження, в процесі якого фахівці можуть виявити патологію розвитку плода. У такому разі жінка направляється на більш ретельне обстеження, де лікарі дають рекомендації про складності патології, життєздатності дитини та подальшому лікуванні. У такій ситуації жінка може перервати вагітність. Якщо ж вона вирішиться народити дитину, то пологи повинні проходити під наглядом досвідчених фахівців у спеціальному стаціонарі. Там же виноситься рішення про оперуванні новонародженого.

Але не завжди виходить з першого разу повністю коригувати порок серця, тоді проводиться кілька втручань, аж до видалення пороку. Рання операція дає багато шансів дитини на повноцінне життя.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні