Хламідіоз і вагітність — небезпечна взаємозв’язок

Хламідії — найпростіші мікроорганізми, інфекція, що відноситься до сфери венеричних захворювань. Живуть вони в клітинах слизових оболонок людини і під дією сприятливих умов для розмноження стають причиною розвитку різних запальних захворювань. Як правило, хламідії вражають органи сечостатевої системи організму, але можуть також бути збудником хвороб очей або дихальної системи.

Присутність інфекції в організмі в будь-якому випадку явище досить небезпечне, тому не дивно, що багатьох жінок, які перебувають в очікуванні дитини або тільки планують зачаття хвилює питання: «Хламідіоз і вагітність — наскільки небезпечне таке поєднання?».

Особливості хламідіозу

Небезпека знаходження хламідій в організмі, а також захворювань, що ними викликані, в першу чергу полягає в тому, що дуже часто перебіг хламідіозу — латентний, безсимптомний. Хвороба тривалий час може ніяк не виявляти себе, і тільки в період загострення з’являються «нехороші» ознаки: слизові або гнійно-слизові виділення з піхви, періодичні тягнучі болі внизу живота, неінтенсивні болі при сечовипусканні і під час статевого акту.

Цикл розвитку і області локалізації хламідій специфічний, що дуже ускладнює процес діагностики і виявлення інфекції. Тобто при взятті мазка з цервікального каналу хламідії можуть бути виявлені, а інший метод обстеження, що проводиться в той же час, жодних результатів не дає. Відбувається це тому, що хламідії «маскуються» і вміло ховаються, тому результати лабораторних досліджень біоматеріалу пацієнта можуть дати як позитивні, так і помилково негативні результати. Єдиним способом точного виявлення інфекції подібного типу є діагностичний метод ПЛР — інноваційна генно-інженерна технологія, що дозволяє відшукати і виявити навіть дрібні фрагменти ДНК найпростіших в організмі людини.

Навіть у звичайному стані при найменших підозрах на можливість зараження і появі тривожних симптомів жінка повинна негайно звернутися до лікаря для обстеження та проведення відповідного лікування. Що ж стосується стану вагітності, то хламідіоз в будь-якій його формі і на будь-якій стадії може призвести до вкрай небажаних наслідків.

Хламідіоз — загроза вагітності!

Якщо жінка не вагітна, то зараження хламідіями стає причиною розвитку таких захворювань, як запалення яєчників і придатків, ендоцервіцитів, вульво-вагінітів та ін. Без відповідного вчасно проведеного лікування це, в свою чергу, негативно позначається на здоров’я жінки в цілому, значно знижує імунітет і негативно позначається на всій репродуктивній системі. Тобто, присутність в організмі хламідійної інфекції може стати перешкодою на шляху до зачаття або призвести до повного безпліддя.

Якщо ж жінка заразилася хламідіями, вже перебуваючи у «щасливому стані», то, саме хламідіоз під час вагітності може викликати викидень, передчасні пологи, патології плода. Більш того, існує реальна загроза інфікування дитини від матері в момент появи на світ.

Проходячи по родових каналах в процесі природних пологів дитина може заразитися хламідіями, які знаходяться на слизовій шийки матки і піхви. Причому інфекція може оселитися в будь-якому органі і системі новонародженого, викликавши надалі такі серйозні і небезпечні захворювання як кон’юнктивіт, запалення легенів, отит, пневмонія. У новонароджених дівчаток крім цього можуть розвинутися запальні захворювання сечостатевої системи.

Висновок з усього вищесказаного випливає один: плануючи вагітність майбутнім батькам необхідно пройти повне медичне обстеження, в тому числі і на предмет виявлення статевих інфекцій. Якщо такі виявлені — обов’язково провести лікування до повного одужання. При діагностуванні хламідіозу вже при вагітності лікування також необхідно, проте здійснювати його потрібно трохи іншими, щадними методами, щоб не нашкодити здоров’ю майбутньої дитини.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні