Хламідіоз при вагітності

Хламідіоз. Дане захворювання — це одна з найпоширеніших інфекцій, що передаються, як правило, статевим шляхом, викликається найпростішими мікроорганізмами Chlamydia trachomatis. Можливий і побутовий спосіб зараження, наприклад через рушник, але це трапляється вкрай рідко, оскільки хламідії не живуть довше доби поза тіла людини. За різними оцінками щороку в світі захворює близько одного мільйона чоловік.

Прояви хламідіозу

Більш ніж в 75% випадків хвороба протікає безсимптомно, і лише в період загострення дає про себе знати тягнуть болями внизу живота, рясними виділеннями з характерним неприємним запахом, відчуттям печіння і дискомфорту вчасно сечовипусканні.

Хламідії викликають запальні захворювання органів нижнього таза, що в свою чергу призводить до вульвовагиниту, эндоцервиту, запалення придатків. Крім того, хламідії можуть вплинути на здатність до дітородіння, як жінок, так і чоловіків.

Набагато небезпечніше виявляється хламідіоз під час вагітності жінки. По-перше, хламідії сприяють погіршення імунітету. По-друге, було клінічно доведено, що ця інфекція часто є причиною викиднів, завмирання плода, передчасних пологів. Крім того, при проходженні дитини по родових шляхах інфікованої матері можливе зараження новонародженої дитини. Це загрожує виникненням у нього таких захворювань як отит, кон’юнктивіт, пневмонія.

Набагато рідше, але все-таки були зареєстровані випадки внутрішньоутробного зараження плоду хламідіозом. До речі, вченими доведено, що застосування жінкою до настання вагітності гормональних протизаплідних таблеток, ризик інфікування у неї значно знижується.

Діагностика та лікування

Хламідії досить складно виявити — результати лабораторних досліджень можуть бути як псевдопозитивними, так і ложноотрицательными. Це пов’язано з тим, що хламідії живуть колоніями, і при аналізі можна захопити незаражений ділянку тканини. Діагностують хламідіоз у жінок при вагітності найбільш точним методом ПЛР, тобто беруть кров і визначають наявність ДНК збудника захворювання.

Існують і інші методи діагностики:

1. Міні-тест можна купити в аптеці. Однак точність його не перевищує 20%, довіряти таким тестам не варто.

2. Мікроскопічний аналіз або мазок. Його точність не більше 15%. Допомагає тільки запідозрити наявність інфекції;

3. Реакція імунофлуоресценції. Точність не більше 50%. Лікар бере мазок із цервікального каналу, матеріал забарвлюють спеціальними реактивами і дивляться в мікроскоп. При позитивному результаті колонії хламідій дають світіння. Ймовірність помилки велика, оскільки стафілококи дають такий же ефект

4. Імуноферментний аналіз. Точність не більше 60%. В даному випадку визначають антитіла в крові.

Далі в обов’язковому порядку пацієнтці проводять тест на чутливість мікроорганізму до дії антибіотиків методом посіву на поживні середовища.

Не виявлена вчасно інфекція може викликати запалення суглобів, нервової, кровоносної та дихальної систем. Лікувати хламідіоз своєчасно — це дуже важливо! При виявленні інфекції в одного із статевих партнерів, другого так само необхідно здатися лікареві.

Повне вилікування гарантує тільки застосування антибіотиків. Лікують хламідіоз у вагітних жінок антибіотиками нового покоління широкого спектра дії. Найчастіше використовують препарати з групи макролідів. Крім цього, дію медикаментозної терапії спрямоване на усунення дисбактеріозу піхви і кишечника.

Увага! Прийом препаратів потрібно проводитися на другому або третьому триместрі. При цьому слід відмовитися від статевого життя до повного одужання. Через 10-20 днів після закінчення прийому таблеток необхідно повторно здати аналізи на хламідій, причому для обох партнерів, щоб уникнути повторного зараження.

Найголовніше при виявленні хламідіозу під час вагітності — не займатися самолікуванням. Тільки фахівець зможе коректно підібрати необхідні препарати кожній пацієнтці окремо, призначити правильну дозування, щоб звести до мінімуму ризик і для матері, і для малюка.

Для профілактики зараження хламідіями слід пам’ятати про правила особистої гігієни та використання засобів захисту під час статевого акту. Своєчасне відвідування лікаря і збір необхідних аналізів можуть позбавити від важких наслідків зараження хламідіями.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні