Я буду мамою! Перші ознаки вагітності

Вагітність в житті кожної жінки — саме значуща подія. Зрозуміло, що підходити до цього питання потрібно з особливою відповідальністю. Самопочуття жінки завжди дуже різний і залежить від терміну вагітності. Як визначити, що відбувається? Як зрозуміти, чи настала довгоочікувана вагітність?

Найбільш непроста задача — визначити вагітність на початковому етапі. Але всі ми знаємо, що існує перші симптоми вагітності, які дозволяють жінці дізнатися її «новий статус».

«Попередні» симптоми

Коли вагітність планується і є бажаною, деякі жінки стають особливо чутливими. Вони прислухаються до найменших змін у своєму організмі і, завдяки цьому можуть дізнатися про зародження нового життя, через всього декілька годин після зачаття.

У таких випадках перші симптоми вагітності — це:

— відчуття присутності чогось стороннього в області матки;

— почуття незначно здуття живота;

— нездужання, як при застуді;

— підвищена температура у прямій кишці (базальна температура), яку потрібно вимірювати відразу після сну, лежачи в ліжку;

— можливо, невеликі темні виділення з піхви.

Є і неспецифічні симптоми вагітності, залежать від індивідуальних фізіологічних особливостей організму жінки. Виникають вони, зі зрозумілих причин, далеко не завжди і не у всіх.

Наприклад, металевий присмак у роті, відраза до будь-якої їжі або запахів, атипове поведінка, виділення білого кольору. Не можна сказати, що це перші симптоми вагітності, оскільки все може бути пояснено звичайною реакцією на які-небудь зміни в організмі. Але ігнорувати такі прикмети все-таки не варто хоча б тому, що вони можуть служити ознаками проблем зі здоров’ям.

Симптоми вагітності «характерні»

Нехай це прозвучить банально, але є стандартні прояви організму, за якими можна точно визначити настала вагітність. Перерахуємо їх.

1. Відсутність місячних». Саме ця ознака є більш достовірним. Саме він і є підтверджує вагітності фактором. З моменту зачаття, протягом всього періоду виношування і в період лактації менструації немає і не може бути.

2. Дратівливість. Жінка починає сприймати все занадто близько до серця, гарячиться по дурницях, починає діяти трохи дивно і дуже емоційно. Відбувається різка зміна настрою, проявляються ознаки безпричинної агресії. Все це викликано змінами на гормональному рівні. Рано чи пізно кожна жінка відчує ці симптоми.

3. Одними з перших симптомів вагітності є всім відома нудота і бажання з’їсти чогось солоного. Нудота, легке запаморочення або більш виражені ознаки такі як блювота і запаморочення, говорять про те, що настав період раннього токсикозу.

4. Змінюються смакові пристрасті: звична їжа здається прісною, смаку, а хочеться, навпаки, чогось більш гострого, солодкого, солоного. Підвищення апетиту також вважається одним з ознак вагітності.

5. Збільшення грудей, помітне набухання молочних залоз перед менструацією. Цей симптом може з’явитися як на ранній стадії вагітності, так і на пізній.

Незважаючи на всі ці характерні і «інтуїтивні» симптоми настала вагітності, кращим підтвердженням факту є огляд та обстеження у гінеколога. Не забувайте, що дитина — найдорожче, що може бути у вас в житті. Тому піклуватися про нього ви зобов’язані з перших днів вагітності!

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні