Як ефективно лікувати гастрит в домашніх умовах?

Гастрит є запальним захворюванням слизової шлунка. Якщо у людини з даним діагнозом не відбувається загострення або нападу гострого гастриту, то питання про стаціонарному спостереженні не стоїть так гостро, припустимо лікування на дому. Як лікувати гастрит в домашніх умовах?

По-перше, необхідно дотримуватись спеціальної дієти. Завдяки дієтичного харчування зникне роздратування слизової оболонки, нормалізується травний процес. Дієта передбачає відмову від гострої та солоної їжі, а також від копченостей. Харчуватися під час лікування гастриту необхідно близько 5 разів на день, вживаючи маленькі порції.

По-друге, для успішного лікування гастриту в домашніх умовах, потрібно щоб в раціоні були тільки натуральні продукти і свіжовичавлені соки. Під час весняно-літнього періоду рекомендується харчуватися свіжими салатами, приготовані з кропиви, цикорію, яблук, кульбаби, капусти, буряків і заправлені сметаною (олією). В необмеженій кількості дозволяється вживати свіжі ягоди суниці, чорниці та чорної смородини (за умови гарної переносимості).

По-третє, лікування гастриту в домашніх умовах не може обійтися без застосування лікарських препаратів. Необхідно вживати ті медикаменти, які мають протизапальну, а також обволікаючою дією і нормалізують рівень кислотності шлункового соку.

У боротьбі з нападами гастриту ефективні такі препарати, як, наприклад, Альмагель та Фосфалюгель. Завдяки їх м’якому обволакивающему дії зникає печія, метеоризм і подразнення слизової шлунка. Застосування даних лікарських засобів можливо без контролю з боку лікаря.

Люди, які страждають від гастриту зі зниженою функцією секреції, повинні регулярно приймати препарати, які містять ферменти, присутні в організмі в недостатній кількості. Мова йде про шлунковому соку, ферменти підшлункової залози, а також жовчі. Дія таких препаратів спрямовано на встановлення оптимального процесу травлення. Для того щоб посилити утворення шлункового соку можливе використання полину або кульбаби. Вживання соку подорожника допомагає зняти запалення.

Лікувати гастрит будинку можна за допомогою методів народної медицини. Є ряд рослин, які мають протизапальні, в’яжучі, обволікаючі і адсорбуючі властивості. До таких рослин слід віднести ромашку, звіробій, м’яту, насіння льону, вівса, деревій, чистоті і т.д.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні