Як і навіщо постити?

Як і навіщо постити — кожен вирішує для себе сам Ісус Христос дотримувався всіх правил протягом сорока днів. І по цей день традиція зберігається, з року в рік багато православних починають постувати, стримувати своє тіло і дух від спокус.
Кожен рік Великий піст починається після святкової масляного тижня або, як звикли її називати на Русі, Сирною седмицею. Під час цього періоду варто обмежити себе у вживанні м’ясних продуктів. Таким чином, потихеньку йде підготовка до посту.

Що потрібно знати, перш ніж постити?
Масляна закінчується прощеною неділею, в цей день необхідно щиро пробачити, забути образи, злість. Не варто вступати на шлях виправлення з тягарем на серці і в думках. Саме тому варто попросити у священика благословення на піст. Це допоможе дотримуватися всі правила і канони.

У 2013 році піст триває 48 днів, це святі тижня несуть в собі великий зміст. З кожним днем людина, яка постить, наближається до Всевишнього, а на останньому тижні сам Господь Бог іде назустріч людині. Це і є велика страсний тиждень — найсуворіше час.

Правила дотримання посту
Багато хто вважає, що головне в піст — відмовитися від їжі і алкоголю, і цього буде достатньо. Насправді все набагато серйозніше. Ваші думки, які ви покладете на серце, повинні бути чисті. А таке можливо, якщо обмежити себе в розвагах, задоволеннях і навчитися щиро молитися. Найкраще щоранку починати з молитви, щоб благодать Божа увійшла у ваше серце і супроводжувала протягом всього дня. Молитва допоможе знайти душевний спокій.

Мало хто знає, що до Великого посту готуються заздалегідь, починаючи за три тижні. І така традиція допомагає заздалегідь зосередитися і підготувати себе до доброї справи.

Які продукти можна, а які ні
Під час Великого посту варто обмежити себе у вживанні деяких продуктів харчування. Така аскеза допоможе зосередитися на очищенні, а не на задоволенні своїх потреб. На перший погляд, здається, що можна їсти лише хліб і воду. І це помилкова думка, оскільки під час посту дуже багато дозволених продуктів і смачних рецептів.

Що можна їсти у Великий піст?

Різні крупи — з них можна приготувати дуже смачні каші, але без молока. Фрукти і овочі, на щастя, вони завжди у продажу. Гриби, соління, овочеві та ягідні заготовки. Так приємно посидіти і попити чай з варенням. Православна церква благословляє кожну страву, приготовлене під час посту. Тому дякуйте і моліться перед і після їжі, така традиція додасть вам сил і наситить всіх ваших близьких людей.

Під час посту варто відмовитися від таких продуктів:

  • м’ясо
  • молоко
  • здобний хліб
  • випічка і солодощі
  • яйця
  • алкоголь, тютюн і наркотики

Як ви вже зрозуміли, піст — це обмеження тіла, розуму і духу від мирських задоволень і спокус. Але не кожен може дотримуватися всі правила, дуже важко буває зберігати силу волі і відмовитися від того, до чого так довго звикав. Тому існує кілька ступенів посту.

Першу ступінь дуже строго дотримуються старці і ченці, вони повністю відмовляються від їжі і щодня читають молитви. Така аскеза не кожному під силу. Але завдяки такій посаді, багатьом людям сходить благодать Божа й сила провидіння. Інші їдять їжу холодну без приготування її на рослинному маслі, така міра називається сухоїдіння. Треті можуть їсти підігріту їжу. Ще можна додавати рибу замість м’яса. І найлегша ступінь — це вживання всіх продуктів, крім м’ясних, молочних.

Кожна людина сам для себе вибирає, як постити. І перед початком обов’язково поговоріть з батюшкою і порадьтеся, як вам краще вчинити.

Є винятки для людей, які постують. Це хворі люди похилого віку, вагітні жінки та жінки, що годують мами. Для них найкращий варіант — читати щиро молитися і дякувати Богові.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні