Як лікувати біль в грудній клітці при вдиху?

Болі в грудях можуть бути викликані різними причинами. Це і травми, і захворювання міжреберних нервів, і навіть хвороби серця…

Як визначити, чому виникає біль в грудній клітці при вдиху? І, найголовніше, — як її лікувати?

Болі при травмах

Отримати травму грудної клітки можна в будь-якому місці, навіть у домашніх умовах. Найпоширеніша патологія у цих випадках переломи ребер.

Коли відбувається перелом одного або кількох ребер, з’являється гострий біль у грудях, при вдиху вона посилюється.

Якщо зламано кілька ребер, болі бувають дуже сильними, виникають різні порушення дихання. Такі множинні переломи часто зустрічаються у людей похилого віку і є наслідком розрідження кісткової тканини. Діагноз ставиться лікарем тільки після рентгенівського обстеження.

Прості переломи ребер лікуються прийомом знеболюючих препаратів і перебуванням хворого в спокої. Ребра зростаються приблизно через 4-6 тижнів.

Якщо при переломі ребра осколок пошкодив плевру (оболонку, що покриває легені), то повітря з легенів може потрапити в грудну порожнину. Такий стан лікарі называеют «пневмоторакс» і характеризується сильними болями в грудях при вдиху.

Корисна порада!Лікування цього стану буває амбулаторне (повітря відсмоктується через прокол між ребрами) і хірургічне. Операція потрібно зазвичай при сильних ушкодженнях плеври осколками ребер.

Міжреберна невралгія

Захворювання нервів, які проходять поряд з ребрами, також можуть дати пацієнту різкі болі, що посилюються при вдиху. Лікуванням таких хвороб займається лікар-невролог. Зазвичай проводиться обстеження з метою виявлення причини невралгії. Після цього призначаються знеболюючі препарати, при необхідності проводяться фізіо-процедури.

Плеврит

Запалення плеври (плеврит) також може викликати сильну біль в грудній клітці при вдиху. Плеврит часто супроводжує запалення легенів, але іноді зустрічається і при інших захворюваннях, наприклад, туберкульозі.

Він зазвичай супроводжується температурою, пітливістю, слабкістю. Лікування туберкульозу в домашніх умовах категорично заборонено. Вам слід звернутися до фтизіатра.

Лікування плевриту займається лікар-пульмонолог. Призначається потужна антибактеріальна терапія, загальнозміцнюючі засоби, вітаміни.

Захворювання серця

Деякі хвороби серця (наприклад, сухий перикардит) супроводжуються болями за грудиною. Ці болі посилюються при вдиху. Лікування перикардиту займається лікар-кардіолог. Після ретельного обстеження та кардіограми призначається курс лікування.

На закінчення треба відзначити, що при болях у грудях треба обов’язково звернутися до лікаря, щоб отримати повноцінне лікування.

Спонтанний пневмоторакс

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні