Як лікувати дисбактеріоз кишечника? Препарати і правильне харчування.

Кишечник людини досить «густо» заселений мікрофлорою, що сприяє переварюванню їжі, розщеплюючи її в процесі життєдіяльності на легко засвоювані компоненти. Більшість мікробів є умовно-патогенними.

Тобто, в здоровому організмі вони не заподіюють ніякої шкоди. Але варто статися якого-небудь збою, і починає посилено розмножуватися певна група мікроорганізмів, до прикладу, сприяє процесам гниття і газоутворення. При цьому пригнічуються всі інші групи мікроорганізмів.

Корисна порада! процесі життєдіяльності патогенних і умовно-патогенних мікробів виділяються токсичні речовини, які порушують всмоктувальні здатності стінок кишечника, а також можуть зв’язувати деякі вітаміни, що не дозволяє тим потрапити в кров. Як підсумок — дисбактеріоз кишечника: слабкість, діарея, запори, метеоризм, авітаміноз.

Перш, ніж приймати рішення як лікувати дисбактеріоз кишечника, необхідно з’ясувати причини його виникнення. Лікування буде доцільним лише в тому випадку, коли буде визначено провокуючий фактор.

Причини дисбактеріозу

Отже, причинами виникнення дисбактеріозу можуть бути:

  • лікування антибіотиками;
  • вживання алкоголю;
  • порушення в роботі печінки, жовчного міхура, шлунка, підшлункової залози;
  • інфекційні захворювання;
  • неправильне харчування;
  • стрес.

Таким чином, з’ясувавши причини виникнення захворювання, можна зрозуміти, як лікувати дисбактеріоз кишечника.

Лікування захворювання

Будь-яка з перерахованих вище причин призводить до придушення або знищення природної мікрофлори кишечника. Тому лікування повинно бути спрямоване на її відновлення. Для цього застосовуються препарати живих культур: лактобактерин, біфідумбактерин, лінекс, ентерол, біфікол та ін..

Курс прийому зазвичай становить 1-2 місяці.
Зрозуміло, не остання роль у лікуванні дисбактеріозу відводиться правильному харчуванню. Повністю повинні бути виключені газовані напої, гострі та жирні страви, алкоголь (як і антибіотики, спиртне знищує мікрофлору), солодощі.

Для того, щоб створити нормальні умови для розмноження природної мікрофлори кишечника, необхідно вживати їжу, багату пектином, харчовими волокнами та амінокислотами. До таких продуктів відносяться: фрукти, овочі, морські водорості. А злакові, цибуля, часник, цикорій містять у великій кількості, так звані, пребіотики — речовини, що служать живильним середовищем для розмноження корисних мікроорганізмів.

Відновлення мікрофлори сприяють і збагачені живими культурами мікроорганізмів молочнокислі продукти: біокефіри, йогурти, сир.

Так як при розвитку дисбактеріозу завжди знижений імунітет, то не буде зайвим звернутися до иммуномодуляторам: настоянки ехінацеї, лимонника, елеутерокока допоможуть не тільки впоратися із застудами, але й сприятимуть відновленню природного балансу мікроорганізмів кишечника.

Народні засоби

Для симптоматичного лікування проявів дисбактеріозу можна використовувати методи народної медицини. При діареї: 1 столову ложку кори дуба залити склянкою окропу і настоювати 15хв на паровій бані. Через 45 хв процідити і приймати по півсклянки 3-4 рази на день.

При запорах можна використовувати відвар кори крушини: 2ст.л. сировини заливають склянкою окропу, витримують на паровій бані 15хв. Потім настоюють 1 год і проціджують. Приймати по півсклянки на ніч.

Корисна порада! будь-якому випадку необхідно пам’ятати, що перш, ніж почати будь-яке лікування, слід звернутися до лікаря. Тільки фахівець може поставити діагноз і призначити адекватне лікування.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні