Як лікувати мігрень під час вагітності?

Головний біль нерідко є постійним супутником багатьох вагітних жінок. Зазвичай вона пов’язана з тими гормональними процесами та змінами, які відбуваються в організмі майбутньої мами. Але головні болі часом переростають у сильну мігрень, яка зазвичай виникає в перший триместр і сама по собі проходить до середини вагітності. Однак буває, що мігрень супроводжує жінку протягом всієї вагітності. Нерідко причиною цього можуть бути не тільки стреси, втома, гормональні перебудови, але і серйозні захворювання, наприклад, гестоз. Тому перш ніж почати лікувати мігрень під час вагітності, слід з’ясувати її справжню причину.

Існує чимало факторів, які сприяють виникненню сильних головних болів під час вагітності. Це стреси, зміни погоди, тютюновий дим, голод, вживання ковбаси, консерви та інших продуктів, що містять консерванти або аспартам (штучний замінник цукру), а також шоколаду, арахісу або кави. Для будь-якої вагітної жінки причини сильних головних болів можуть бути абсолютно різними. Щоб позбутися від мігрені, перш за все, потрібно усунути фактори, які її провокують.

Боротися з мігренню при вагітності можна за допомогою таких засобів і методів, які не зашкодять ні жінці, ні її плоду.

Вважається, що при сильних головних болях добре допомагає холод. Прикладання пакетиків з льодом, умивання холодною водою або холодний душ — всі ці заходи допоможуть полегшити напади сильного головного болю. Тут головне — не перестаратися, інакше можна застудитися і навіть отримати обмороження.

Також при частих нападах мігрені можна використовувати релаксаційні техніки (йогу, медитацію) або масаж голови.

Не варто забувати і про чудодійні властивості багатьох трав, зокрема ромашки, меліси, шипшини, м’яти, відвари з яких заспокоюють і тамують біль.

Іноді напади мігрені бувають настільки сильними, що ніякі масажі та інші нетрадиційні способи не можуть допомогти. У цьому випадку вагітним жінкам рекомендується прийняти лікарські засоби, наприклад, парацетамол. Він є єдиним медичним препаратом, який вважається безпечним при вагітності. Також вважається, що при головних болях допомагає прийом безпечних для вагітних жінок препаратів магнію. Однак всі інші препарати у вигляді свого ризику для здоров’я майбутньої матері і її плоду можуть застосовуватися тільки за призначенням лікаря.

Кожна вагітна жінка може попередити появу мігрені. Для цього достатньо вести здоровий спосіб життя. Повноцінне харчування, хороший відпочинок і сон, емоційний спокій — ось перша лінія захисту від мігрені.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні