Як лікувати пульпіт молочного зуба?

У зв’язку з тим, що сполучні тканини молочних зубів набагато рыхлее, ніж сполучнотканинна частина корінних зубів, дентин їх менш мінералізований, а кореневий канал набагато ширше, пульпіт молочного зуба в стоматологічній практиці зустрічається набагато частіше, ніж пульпіт постійних зубів.

На думку фахівців, це захворювання найчастіше вражає дітей, бо їх імунна система ще не досить досконала. Саме тому запальні процеси в дитячому віці виникають набагато частіше, ніж у дорослих. Разом з тим, слід зауважити, що приблизно в 65% випадків пульпіт у маленьких дітей протікає майже безболісно.

Найчастіше причиною виникнення запалення є проникнення інфекційного збудника в пульпу з широким дентинным канальцям з каріозної порожнини зуба. Необхідно відзначити, що пульпіт в дитячому віці має свої характерні особливості: при розвитку патологічного процесу гостра форма дуже швидко переходить в хронічну, і має симптоматику гострого періодонтиту.

Пульпіт молочного зуба — це дуже підступне захворювання, так як воно часто виявляється вже на пізніх стадіях свого розвитку. Тому, в цілях профілактики, дитину необхідно показувати стоматолога один раз в 4 — 6 місяців. У тому випадку, якщо при огляді ротової порожнини виявляється пульпіт, в обов’язковому порядку призначається лікування, яке залежить від того, на якій стадії знаходиться захворювання. Також при цьому важливу роль відіграє групова належність зубів.

У незапущених стадії запального процесу лікування пульпіту у дітей передбачає збереження як коронкової, так і кореневої частини пульпи. У більш важких випадках проводиться часткове видалення коронкової пульпи, завдяки чому створюються сприятливі умови для нормального функціонування кореневої частини зуба. Слід відзначити, що така методика найчастіше застосовується при лікуванні карієсу корінних молочних зубів.

Найбільш радикальним методом лікування пульпіту молочних зубів є повне видалення пульпи, після чого проводиться пломбування каналів.

При несвоєчасному лікуванні пульпіту у дитини може розвинутися така складна патологія, як пародонтит, який часто є причиною формування ясенних свищів, кістозних утворень зубів і інших неприємних ускладнень.

Саме тому всі батьки повинні розуміти, що профілактичні огляди стану ротової порожнини дитини можуть вберегти його від неприємного лікування бормашиною і видалення молочних зубів.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні