Як лікувати стоматит у дітей в домашніх умовах?

При зниженні імунітету мікроорганізми, що живуть у роті, на слизовій оболонці, активізуються і викликають стоматит. Прийом їжі при цьому стає дуже болючим, маленькі діти ж зовсім відмовляються їсти. Класична медицина застосовує при лікуванні цього антисептики, якщо випадок важкий, призначаються антибіотики.

Щоб вилікувати стоматит якісно, необхідно усунути першопричину, так як це може бути травма порожнини рота, якесь інфекційне захворювання організму, може бути й інша причина.

Але часто стоїть питання, як лікувати стоматит у дітей в домашніх умовах? Оскільки стоматит характеризується збільшенням лімфовузлів під щелепою, підвищення температури, утворенням виразок у роті з білим нальотом, то перша допомога тут — протирання цих плям у роті розчином соди. Грибковий стоматит являє собою плями білого кольору на мові, на щоках, з внутрішньої сторони рота.

Соду, в обсязі десертної ложки, розчиняють у склянці води, і теплою кип’яченою, на палець намотують бинт, марлю, змочують цим розчином і протирають порожнину рота.

При самому початку висипань добре допомагає мед, якщо на нього немає алергії. Їм змазують всі виразки, інші уражені ділянки у роті.

Якщо дитина зовсім маленька, для нього добре зробити сироп, використовуючи для нього пелюстки чайної троянди. Промивають їх водою, потім присипають цукром, пропорція 1:2. Нехай постоїть, оскільки цукор буде розчинятися. Потім нагрівати на водяній бані 30 хвилин, поки цукор розтане, а сироп буде нагадувати мед дуже запашний.

Після їжі можна пополоскати рот соком ожини, розведеним навпіл з водою. Ще можна давати дитині яєчний білок для полоскання рота протягом дня, 2-3 рази. Якщо дитина зовсім маленька, то можна просто змастити у нього в роті виразки яєчним білком. Якщо в будинку є чайний гриб, п’ятиразове полоскання протягом дня подсушит ранки вже на другий день, а через чотири дні їх уже не буде.

Ще хороший відвар кори дуба. Взяти кору дуба, 20 грамів, залити склянкою окропу і поставити на водяну баню. Через півгодини зняти і дати охолонути. Після процідити, видаливши тріски, і застосовувати для полоскання не тільки при стоматиті, при запаленні ясен теж.

Дуже швидкий ефект роблять шкірки граната. Дві столові ложки дрібної гранатової шкірки залити склянкою окропу і нагрівати на водяній бані 20 хвилин. Отриманий настій розводиться водою 1:1, потім використовується для полоскання. Дуже швидко все затягнеться.

Це далеко не всі способи лікування стоматиту у дітей в домашніх умовах, але краще не доводити ситуацію до запалення порожнини рота.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні