Як лікувати хронічний панкреатит? Що допомагає краще всього?

Хронічний панкреатит — тривале захворювання підшлункової залози ремітуючого запального характеру, що протікає з періодами загострення і затихання симптомів. Окремо виявляється вкрай рідко, зазвичай в симптомокомплексі з іншими хворобами, проявляється болями в животі під ребрами, неспровокована блювання, зниження ваги, ранкова нудота. Діагностують з допомогою УЗД, так як робоча частина залози поступово заміщається марною сполучною тканиною.

Постає питання про те, як лікувати хронічний панкреатит. Лікування такого захворювання досить консервативне і включає в себе симптоматичному лікування, що полягає в знятті болю, стимуляції діяльності хворого органу і дотриманні дієти.

Для перекриття недостатності виділених секретів призначаються панкреатичні ферменти. При такій терапії знижується навантаження на зменшену кількість залоз, що спричиняє зменшення болю, а також нормалізує процес обміну речовин за рахунок полегшення перетравлювання їжі.

Фестал приймають по 3 рази на день з їжею, запиваючи склянкою води.

Мезим Форте 10 000 — також з їжею, рідина для запивання повинна бути лужною.

Панкреатин — безпосередньо містить ферменти, аналогічні вироблюваним підшлунковою залозою, що застосовуються під час їжі.

Слід враховувати, що порушення роботи залоз внутрішньої секреції зменшує кількість інсуліну, що виробляється, як наслідок — порушення розкладання глюкози в крові та розвиток цукрового діабету, що потребує втручання медичного фахівця та перепризначення ліків.

Для зняття болю при панкреатиті призначають ненаркотичні анальгетики або препарат, гнітючий гормон-стимулятор підшлункової залози.

Дієта сама по собі знижує причину виникнення болю. Так як виключає споживання жирів і труднопереваримых речовин у вигляді алкоголю, кави, смажених і перчених страв, хліба, газованої води і шоколаду. Дієтичні продукти включають в себе овочеві пісні супи, нежирне м’ясо і рибу, чай, макарони і фрукти. Найважливіше — приймати їжу 5-6 разів на день, не перевантажуючи шлунково-кишковий тракт.

Народні засоби також можуть підказати, як лікувати хронічний панкреатит.

Відвар кори барбарису приймають по 1 столовій ложці перед їжею 3 рази в день.

Картопляний свіжовичавлений сік приймають за 30 хвилин до їди один тиждень, потім роблять перерву.

Чайну ложку зубчатки пізньої заварюють, проціджують і випивають по 50 мл перед їжею за півгодини.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні