Як лікується аменорея у підлітків?

Аменорея — це відсутність менструації. Вона буває первинною і вторинною. У першому випадку мова йде про те, що до 15-16-ти років у дівчини взагалі ніколи не було менструації, а в другому — про ситуації, коли менструація була, але потім припинилася більш ніж на півроку. Будь-яке з цих явищ є відхиленням і потребує лікування.

Початок менструального циклу пов’язано з декількома процесами в організмі і їх правильної послідовності. Так, на початку гіпофіз головного мозку надходять певні імпульси. Це запускає вироблення гормонів, які стимулюють яєчники. В цьому процесі основну роль грає кількість гормонів і послідовність їх впливу. Як правило, при сприятливому перебігу цього процесу починається дозрівання яйцеклітини. І якщо вона не запліднюється, то відбувається відторгнення, яке проявляється у вигляді менструації.

Цей процес непростий, тому є чимало нюансів, що впливають на його перебіг. З досить серйозних причин, за якими може спостерігатися аменорея у підлітків, зустрічається: відсутність матки, наявність піхвової перегородки з-за якої кров не може вийти назовні, недорозвиненість яєчників, що впливає на кількість вироблюваних гормонів і яйцеклітин, недолік підкіркових центрів мозку або порушення функції гіпофіза (причиною може бути зловживання алкоголю батьками дівчинки).

Крім цього менструація може «затримуватися» якщо дитина перенесла хвороби носоглотки або печінки, отримав під час пологів внутрічерепну травму, має забиття голови або колись у нього був струс мозку. Нервове напруження також нерідко стає причиною аменореї особливо в останні роки, тому що дітям доводиться витримувати чималу навантаження в школі, а часто вони відвідують ще й додаткові секції або гуртки.

Неповноцінне харчування і експерименти з організмом у вигляді строгих дієт, голодувань та інших, небезпечних для підлітків методів схуднення теж не проходять безслідно — організм виснажується і в повній мірі не може виконувати свої функції.

Що стосується лікування, аменорея у підлітків вимагає індивідуального підходу. Спочатку лікар виявляє причину, по якій відсутня менструація, а потім призначає курс лікування. Це може бути прийом вітамінів, гормональна терапія, голковколювання, хірургічні процедури, корекція харчування, фізіотерапевтичні процедури, сеанси психотерапії і багато іншого.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні