Як лікується гінекомастія у підлітків?

Гінекомастія — це захворювання, пов’язане з доброякісним збільшенням грудей у чоловіків, яке виникає внаслідок потовщення жирових тканин. Як правило, гінекомастія у підлітків утворюється у зв’язку з порушенням гормонального фону. Найчастіше це захворювання проходить саме по собі, але іноді воно викликає не тільки зовнішній дискомфорт, але і больові відчуття. У таких випадках рекомендується звернутися до лікаря і пройти процедуру спеціальної діагностики.

Як і будь-яке захворювання, гінекомастія у підлітків потребує певного і своєчасного лікування. Виділяють три основні стадії розвитку цієї хвороби:

— проліферуюча (розвивається);

— проміжна;

— фіброзна.

Якщо на першій стадії, можна без утруждения вилікуватися, то друга вимагає серйозного препаратного втручання. Фіброзна, третя стадія має на увазі під собою повноцінне формування жирової або сполучної тканини. Саме під час третьої стадії, чоловіча груди стає повним аналогом жіночого. Але, на відміну від жіночої структури молочної залози, в чоловічих грудей під сосками утворюються затверділі частинки, дотики до яких викликають сильні больові відчуття.

Незважаючи на те, що, загалом, гінекомастія вважається доброякісною, вона може завдати серйозної шкоди чоловічому здоров’ю. Вкрай рідко, це захворювання переростає в рак молочної залози. При переході гінекомастії в ракову стадію з сосків починає виділятися кров’янисті речовини, з’являється ще більше ущільнення жирової тканини, а також починає видозмінюватися шкіра на грудях. На ній можуть виникнути виразки, почервоніння або лущення. Ще одним симптомів утворення ракових клітин в грудях є збільшення пахвові лімфатичні вузли.

При виникненні даних симптомів, варто негайно звернутися за допомогою до кваліфікованого онколога, інакше процес вироблення ракових клітин буде вже не звернемо. Як правило, в цьому випадку призначається хірургічне втручання у вигляді операції з видалення молочної залози.

Не варто впадати у відчай навіть якщо у вас і був виявлений рак грудей. У сучасній медицині існує безліч методик по боротьбі з цим захворюванням. Головне, не затягувати з походом до лікаря і лікуванням. А краще всього, якщо у вас виникли хоча б найменші ознаки гінекомастії, позбавиться від них ще на початковій стадії, коли це не вимагає особливих зусиль.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні