Як лікується гіпертонія 1 ступеня?

Гіпертонія — захворювання, основним симптомом якого є підвищений артеріальний тиск.

До цього захворювання схильні як чоловіки, так і жінки. Найбільш поширеною причиною виникнення гіпертонії можна назвати тривалі стреси і часті нервові навантаження.

Іноді гіпертонія виникає після перенесеного струсу мозку або внаслідок вікових змін в організмі. До факторів, сприятливим розвитку гіпертонії, можна віднести куріння, зловживання кухонною сіллю і алкоголем, зайва вага.

Симптоми та методи лікування гіпертонії

Симптомами гіпертонії є головний біль, підвищений артеріальний тиск, шуми в серці і на більш пізніх стадіях, серцева недостатність.

Розрізняють три ступені гіпертонії. При цьому потрібно пам’ятати, що гіпертонія 1 ступеня (тиск 140-159/90 мм рт. стовпа) цілком виліковна. І медикаментозне лікування може бути лише допоміжним засобом. Основний упор робиться на лікування народними методами і на лікувальну фізкультуру. Використовуючи такий комплексний підхід, від підвищеного артеріального тиску і всіх пов’язаних з цим неприємностей можна позбутися повністю.

Протягом нетривалого часу потрібно буде пити седативні (заспокійливі) препарати. Можна використовувати готові лікарські форми настоянок валеріани, глоду, пустирника. Що краще використовувати, порадить лікар, який на підставі наявних даних, визначить препарат, схему прийому та дозу.

Рецепти народної медицини для лікування гіпертонії 1 ступеня

Народна медицина для лікування гіпертонії рекомендує щодня вживати цитрусові, шипшина, чорноплідна горобина, зелений чай. Всі ці продукти містять велику кількість вітаміну С, який необхідний для підтримки працездатності серця.

Гіпертонія 1 ступеня лікується такими рецептами:

— У склянку мінеральної води додати столову ложку меду, сік 1/2 лимона. Пити натщесерце протягом 7-10 днів.

— Щодня, за годину до їжі, з’їдати дві склянки журавлини, розтертої з двома столовими ложками цукру або цукрової пудри.

— Змішати по 4 склянки меду і бурякового соку, додати 100гр сухоцвіту болотної і 500мл горілки. Суміш настоювати в закритому посуді в темному місці 8-10 днів. Відцідити. Приймати по 1-2 ст. ложки за 30 хвилин до їжі.

— Тривалий час по 20-30 крапель приймати настоянку календули тричі на день. Цей рецепт допоможе зняти головний біль, поліпшити сон, підняти життєвий тонус і працездатність.

Посильні фізичні навантаження стануть відмінним доповненням до різних препаратів. Якщо не дуже турбує тиск і фізична форма дозволяє, можна почати з щоденного бігу на протязі 2-3 хвилин, щодня збільшуючи тривалість тренування на одну хвилину. Коли дійдете до 15-25 хвилин, тренування можна зробити через день. Але пам’ятайте, що тільки регулярність може дати результат.

Якщо біг не підходить, його можна замінити швидким кроком або системою лікувальної гімнастики. Без фізичних навантажень лікування буде більш тривалим, з обов’язковим застосуванням фармацевтичних препаратів.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні