Як лікується колобома райдужки?

Колобомами називають дефекти оболонок ока, які проявляються в частковому їх відсутності. Найбільш поширена колобома райдужки — це відсутність ділянки райдужної оболонки. Внаслідок цього зіниця набуває витягнуту форму, схожу на краплю або грушу.

Колобомы бувають вродженими і набутими. Вроджений дефект зустрічається частіше, він виникає із-за порушення внутрішньоутробного розвитку плоду, коли зачатки очних тканин піддаються негативному впливу. Розвиток патології може бути обумовлено генетичним фактором, тоді у дитини розвиваються й інші генетичні захворювання (заяча губа, вовча паща). У цьому випадку колобома буде передаватися нащадкам. Цікаво те, що при вродженій колобоме зіниця не втрачає здатності нормально скорочуватися. Як правило, у новонароджених дітей спостерігають патологію одного ока, рідко колобомы виникають на обох радужках.

Придбана колобома утворюється після травм, операцій та інших пошкоджень, що призводять до некрозу тканин ока, у тому числі зіничного сфінктера. Візуально порушення роботи м’язів очного сфінктера може проявлятися у вигляді колобомы.

При колобоме райдужки збільшується площа зіниці, а значить і площа поверхні, через яку проникає світло. З-за цього в людини можуть виявлятися симптоми засліплення (людина не може точно регулювати кількість світла, що надходить). У разі вродженої колобомы гострота зору може падати незначно. Однак найчастіше колобома райдужки пов’язана з іншими дефектами очей, що може призвести до вираженого погіршення зору. Не потрібно забувати і про психологічні складнощі, які можуть виникнути у дитини з колобомой райдужки.

Придбані колобомы призводять до більш тяжких наслідків: зіниця розширена, паралізований і не може змінювати розміри, реакція на світло відсутня.

Якщо колобома райдужки практично не вплинула на гостроту зору, то можна не вдаватися до її лікування. У цьому випадку рекомендують уникати яскравого світла, використовувати темні контактні лінзи з прозорим центром або сітчасті окуляри.

Коли колобома сильно послаблює зорові функції ока, проводять хірургічну операцію, під час якої роблять розріз лімба і зшивають краю райдужки. Зараз розробляють нові менш травматичні способи здійснення операції. Коллагенопластика також гальмує розвиток колобомы: ця процедура перешкоджає збільшенню очного яблука, а значить і зростання колобомы.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні