Як лікується легенева гіпертензія при вроджених вадах серця?

Легенева гіпертензія при вроджених вадах серця поряд з синдромом Ейзенменгера є одними з найбільш серйозних ускладнень. Незалежно від походження легеневу гіпертензію характеризує поступове збільшення судинного опору і підвищення кров’яного тиску в легеневій артерії, внаслідок чого розвивається важка правошлуночкова недостатність. Ця прогресуюча хронічна патологія призводить до поступового погіршення стану хворого, що значно знижує якість життя і може спровокувати передчасну смерть.

Легенева гіпертензія являє собою синдром, який розвивається внаслідок ускладнення струму крові в легеневих артеріях, що супроводжується складними порушеннями та змінами у функціях стінок легеневих судин, неконтрольованим розростанням їх клітин і збільшенням судинної опірності в легенях.

Пусковий механізм розвитку легеневої гіпертензії при вроджених вадах серця — це збільшення кровотоку в легенях. Подібну легеневу гіпертензію прийнято називати гиперволемической.

У початковій стадії легеневу гіпертензію можна звернути, якщо своєчасно коригувати порок і нормалізувати гемодинаміку. У більш пізніх стадіях хвороби тиск у легеневій артерії значно підвищується, це може відбутися і через 20, і через 30 років, при цьому розвиваються морфологічні зміни в стінках судин легеневих артерій, які проявляються у вигляді потовщення внутрішнього шару судин, склерозу, що призводить до звуження просвіту самих судин. У цьому випадку зміни можуть бути оборотні, а значить не завжди можна ефективно коригувати порок і знизити тиск в легеневій артерії до нормального рівня. Найчастіше вважається, що легенева гіпертензія при вродженій ваді серця коригується лише за допомогою втручання хірурга.

Клінічні прояви

Зовні ця патологія проявляється задишкою, кровохарканням, втомою, центральним ціанозом, непритомністю і на пізній стадії проявами серцевої недостатності правого шлуночка. Захворювання може протікати практично безсимптомно на початковому етапі, проте, при фізичному навантаженні часто з’являється задишка, яка не зменшується в сидячому положенні. Як правило, вона швидко наростає з прогресом хвороби. Напади задухи зазвичай відсутні. Присутні невизначені болі в грудній клітці. У деяких пацієнтів спостерігаються характерні напади стенокардії.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні