Як побороти страх перед пологами

, заспокоїтися і підійти до процесу «у всеозброєнні»? Давайте розберемося з усіма цими питаннями по порядку.

Страх перший. Народжувати нестерпно боляче. Вже в самій цій фразі закладено протиріччя. Якщо б виробляти на світ потомство було б дійсно НЕСТЕРПНО боляче, природа передбачила б який-небудь інший, більш легкий спосіб продовження роду. Тобто ви повинні розуміти, що больові відчуття при пологах — основна частина процесу, але при цьому вони не будуть настільки сильними, щоб породілля не змогла їх винести.

Не впораєтеся самостійно з таким завданням? Тоді скористайтеся іншим способом — анестезія. Сучасна медицина має у своєму розпорядженні як медикаментозними, так і не медикаментозними методами позбавлення від болю під час пологів. У цьому випадку народжувати буде зовсім не страшно і комфортно. Але певні ризики, пов’язані з знеболенням пологів все-таки є, тому перш ніж вибрати такий варіант вирішення проблеми, як побороти страх перед пологами, обов’язково порадьтеся з лікарем.

Страх другий. Можливі ускладнення. Тут передбачити або передбачити наперед нічого не можна. Залишається тільки покладатися на професіоналізм лікарів і акушерок, які весь час знаходяться в родзалі і допомагають породіллі. Але якщо ви не довіряєте медперсоналу пологового будинку, боїтеся людей у білих халатах, дуже переживаєте за їх можливі помилки по відношенню до вас чи, тим більше, до дитини, скористаєтеся послугою «спільні пологи».

Сьогодні практика партнерських пологів з чоловіком або іншою близькою людиною поширена досить широко і запропонувати її можуть практично в будь-якому пологовому будинку. Якщо чоловік буде присутній поруч з вами під час пологів, ви будете почувати себе, безумовно, набагато спокійніше. Він і підтримати під час переймів і потуг допоможе, і моральну підтримку надасть і простежить (в міру можливості, звичайно), які заходи лікарі стануть здійснювати по відношенню до новонародженій дитинці.

Страх третій. Летальний результат. Так, звичайно, від смерті не застрахований ніхто. Але поцікавтеся статистичними даними, прочитайте інформацію про те, хто в першу чергу потрапляє в групу ризику! Хіба ви ставитеся до соціально неблагонадійних елементів, хіба ви не стежили за своїм здоров’ям і не спостерігалися всю вагітність у хорошого лікаря, хіба ви будете народжувати в самоті, і ніхто не надасть вам професійну допомогу? Звичайно, ні! Так навіщо ж «засмічувати» свої думки страшними видіннями?

Краще думайте про хороше, уявляйте, як перший раз побачите свою дитину, відчуєте його тепло на грудях, почуєте перший крик… Психологічний настрій на легкі, благополучні пологи і подальше щасливе життя має величезне значення!

В ідеалі, щоб знати, як подолати страх перед пологами, щоб навчитися правильно поводитися під час переймів і потуг, щоб уміти контролювати своє тіло і зробити пологи більш легкими, потрібно записатися на спеціальні курси підготовки до пологів. Фахівці, що працюють там, нададуть вам всебічну підтримку, нададуть всю важливу інформацію, що стосується кожного етапу пологів, навчать техніці правильного дихання, самомасажу, взаємодії з акушерами під час пологів і т.д.

І пам’ятайте найголовніше — всі страхи перед пологами випаровуються, вся біль миттєво забувається, як тільки на світ з’являється крихітна, але вже нескінченно улюблене істота — ваш довгоочікуваний малюк!

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні