Як починається клімакс у жінок?

Клімакс — це слово лякає багатьох жінок, і говорити про майбутню менопаузі вони не люблять. Але після сорока років треба бути готовою до того, що дітородна функція може поступово згасати.

Як починається клімакс у жінок? Менопауза складається з трьох фаз, першою з яких є предклиматическая. Під час цього періоду помітно знижується вироблення гормону естрогену, і місячні можуть наступати не регулярно. Кількість виділень може змінитися. Предклиматическая фаза може тривати до 10 років, і протягом цього періоду вироблення естрогену поступово згасає.

Друга фаза менопаузи і є власне клімаксом. Її початок — припинення менструацій. Жінка повинна знати симптоми клімаксу, хоча багато жінок практично їх не відчувають. Їх можна назвати счастливицами. У тих, кому пощастило не в такій мірі (а їх близько 75%), в цей час спостерігаються припливи — основна ознака клімаксу. У кожної жінки вони мають свої особливості. Хтось відчуває сильні припливи жару до голови і верхньої частини тулуба, у кого-то вони слабкіше. Це пов’язано з порушеннями в центральній нервовій системі через зменшення вироблення естрогену.

При клімаксі у жінок може спостерігатися посилене потіння, головний біль, подібна тій, що при мігрені. У деяких виникають напади нудоти, почастішання серцебиття, підвищення температури тіла. Тепер ви знаєте, як починається клімакс у жінок. Але продовженням цих первинних ознак можуть стати ще більш неприємні симптоми. Так, при статевому акті можуть з’явитися сухість і неприємні відчуття. Іноді під час сечовипускання виникає печіння, може спостерігатися навіть нетримання сечі.

Ще одна ознака менопаузи — зміна форми молочних залоз (вони втрачають свою пружність). Шкіра жінки під час клімаксу стає в’ялою і сухою, волосся тьмяніють, стають жорсткими, вони можуть з’явитися і на обличчі (на підборідді, над верхньою губою). Всі ці неприємні симптоми, але справжню небезпеку для жіночого здоров’я представляє самий серйозний симптом менопаузи — остеопороз. Вимивання кальцію з кісток починається у жінки одразу ж з настанням клімаксу, і триває цей процес близько 10-ти років. Кістки стають схожими на губку, легко ламаються і погано зростаються. І ще одна неприємність клімаксу — набір зайвої ваги.

Щоб пом’якшити ці симптоми, жінка повинна в період менопаузи серйозно ставитися до свого здоров’я — консультуватися з лікарем і дотримуватися певних правил у харчуванні.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні