Як робиться аналіз на вади розвитку?

Тривожитися за майбутнього малюка і його здоров’я властиво кожній мамі, але краще на ранніх термінах вагітність, що настала дізнатися з максимальною точністю про те, що загрожує майбутній дитині або у нього все в порядку. Для цього потрібно небагато, всього лише здати аналіз на вади розвитку. Поки дитина перебуває в утробі, ведеться контроль за допомогою УЗД, і все ширше застосовується потрійний тест. При підозрах на вади розвитку при УЗД призначається лабораторна діагностика.

Підлягають дослідженню маркери вад розвитку, наявної генетичної патології, а це альфа-фетопротеїн, інакше — АФП, ще хоріонічний гонадотропін людини, інакше ХГЛ, і естріол, іншими словами, Е3. Завдяки показникам цих маркерів, робиться висновок про те, чи є вроджені вади розвитку у плода. Основним компонентом сироватки крові плода є АФП, і виробляє її жовтковий мішок плоду і його печінку, через амніотичну рідину і плаценту потрапляє в материнський кровотік. І якщо в плода є які-небудь порушення, то рівень АФП в материнській крові буде підвищено.

Після 5-6 тижнів терміну вагітності АФП вже виявляється. Якщо у плода не заращенные ділянки нервової трубки, сироватка його виливається і потрапляє в амніотичну порожнину, звідки з’єднується з материнським кровотоком. Таким чином, діагностуються грижі, як головного, так і спинного мозку (незарощення нервової трубки), незарощенная передня черевна стінка, коли кишечник прикритий лише плівкою, утвореною розтягнулася пуповиною.

Якщо показник по АФП збільшено у 2,5 рази більше від норми для досліджуваного терміну, це говорить про те, що треба продовжити обстеження, можуть бути проблеми. Наприклад, у разі аненцефалії цей рівень підвищується в 7 разів. У випадках з порушеннями хромосом, коли їх кількість збільшено, а у плода множинні вади розвитку, рівень АФП знижений. Це актуально при синдромі Дауна, Шерешевського-Тернера, Едвардса.

Досліджується також рівень ХГЛ, при деяких вадах він нижче норми, у ряді випадків — вище. Дозволяє запідозрити вагітності неразвивающуюся і позаматкову, коли наростання цього показника нижче норми.

Естріол виробляється в печінці плоду і закінчує процес в плаценті. І при збільшенні терміну вагітності наростає, і показник Е3 в крові матері. Тест може проводитися і одинарний, подвійний і потрійний. Тобто за якимись показниками окремо або за всіма одразу. Якщо є відхилення від норми, пацієнтка проходить обстеження у генетика, і завдяки цьому до 90% усіх вад розвитку виявляється.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні