Як вибрати жіночу консультацію?

Жіноче здоров’я — річ тендітна. Від проблем з ним часто залежить найголовніше для більшості жінок — можливість стати матір’ю. Відвідування лікаря-гінеколога, до того ж дуже інтимний процес. Нелегко буває розповісти про сокровенне. А адже від довіри між лікарем і пацієнткою часом залежить своєчасна постановка діагнозу і правильне лікування.

Тому питання, як вибрати жіночу консультацію,стоїть не тільки перед мешканками тих населених пунктів, де лікувальних установ подібного роду 1-2. У великих містах і мегаполісах визначитися з вибором ще складніше! Особливо якщо справа стосується постановки на облік по вагітності та пологах.

Яку жіночу консультацію вибрати? Звичайно, хорошу. А хороша — це яка? Як її знайти? Запитати подруг, родичів, колег? А, може, пошукати в інтернеті?..

Питань багато і відповіді на них потрібно шукати уважно, вивчаючи різні джерела інформації.

Де знайти інформацію про жіночих консультаціях

Найдоступніший сьогодні джерело — Інтернет. Можна зайти на сайт міського управління охорони здоров’я і подивитися які жіночі консультації є і де вони розташовані. Як правило, на подібних сайтах є вичерпний перелік всіх лікувально-профілактичних установ із зазначенням адрес, телефонів та тих видів медичних послуг, які вони вправі надавати.

Якщо ввести у пошуковик запит про те, як вибрати жіночу консультацію, то можна знайти сайти вже самих консультацій. Багато розміщують на своїх сторінках в мережі повну інформацію про лікарів (із зазначенням їх кваліфікації), фотографії інтер’єрів медустанови і кабінетів лікарів, надають опис наявного обладнання та ін.

Ще одне джерело — родичі, знайомі, колеги, обговорення на різних форумах і в соціальних мережах, репортажі по телебаченню. Скориставшись «сарафанним радіо», можна дізнатися багато такого, що ніколи не буде відображено в офіційних джерелах.

Слід лише враховувати, що така інформація часто спотворена, а то і виявляється відвертою брехнею. Тому засновувати свій вибір тільки на ній не варто. Краще всього відвідати особисто всі ті консультації, які зацікавили найбільше. Поговорити з пацієнтками, які очікували в черзі, з завідуючою, з іншим персоналом, оглянути приміщення, почитати стенди. Всю отриману інформацію потрібно ретельно зважити і оцінити на предмет відповідності критеріям вибору.

Критерії вибору лікувального закладу

1. Розташування жіночої консультації. Оптимальним варіантом можна вважати той, коли установа перебуває на «лікарняному містечку» — медичному комплексі, де є поліклініка, відділення стаціонару, лабораторії. Особливо це важливо для вагітних, оскільки дозволяє економити час і сили на відвідування різних фахівців.

2. Приміщення. Наявність у коридорах канапок, крісел, кушеток і інший, комфортною для очікування меблів, приємний декор, зелень — все це необов’язкові умови інтер’єру жіночої консультації. Але в той же час це зручний і приємний плюс, який говорить про ставлення персоналу до пацієнткам.

3. Наявність власної лабораторної бази або хоча б кабінету для забору аналізів, процедурного кабінету. Це незаперечна перевага, яке, втім, не має великого значення, коли консультація перебуває на «лікарняному містечку».

4. Оснащеність жіночої консультації інструментарієм і обладнанням, необхідним для проведення гінекологічних процедур та існування можливості його обробки на місці.

5. Ведення в приміщенні установи прийому вузькими спеціалістами (терапевтом, окулістом, неврологом, УЗД-діагностом і ін) також має значення при пошуку відповіді на питання, як вибрати жіночу консультацію. Особливо для вагітних жінок.

6. Відсутність інформації про факти професійної некомпетентності персоналу установи.

Дізнатися, врахувати, передбачити потрібно багато. І не варто цим нехтувати. Потрібно підійти до вибору жіночої консультації (і будь-якого іншого лікувального закладу) вдумливо, зважуючи всі «за» і «проти».

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні