Як відбувається лікування токсоплазмозу у людини?

Токсоплазмоз являє собою паразитарне захворювання, при якому вражається нервова система, скелетна мускулатура, очі, печінку, селезінка і серце. Найбільшу небезпеку токсоплазмоз представляє для вагітних жінок, які раніше не перенесли цю недугу, так як він може стати причиною переривання вагітності, передчасних пологів і розвитку у малюка важких уражень нервової системи, сліпоти та глухоти.

Кому показане лікування токсоплазмозу

Як правило, токсоплазмоз протікає абсолютно непомітно для людини, отже, в лікуванні даного захворювання потребують лише одиниці, серед яких:

  • Вагітні, раніше не перехворіли на токсоплазмоз;
  • Пацієнти, що мають імунодефіцити і дуже виражені симптоми токсоплазмозу;
  • Діти з вродженим токсоплазмозом.

Лікування

Для нормального дорослої людини інфікування токсоплазмозом не несе ніякої небезпеки, причому нерідко люди навіть не знають про те, що вони перенесли це захворювання. Симптоми хвороби (підвищення температури тіла, збільшення пахових лімфатичних вузлів, слабкість) настільки слабо виражені, що часто їх плутають зі звичайним легким нездужанням або не помічають зовсім.

Лікування токсоплазмозу у людини можна починати тільки в перші дні після зараження, так як потім токсоплазми переходять у стан цист, які важко ліквідувати навіть найдорожчими і сучасними препаратами. Причому таке лікування часто має набагато більше негативних наслідків, ніж невтручання.

При поєднанні зараження токсоплазмозом і імунодефіцитів, курс лікування антибіотиками і хіміотерапією підбирається лікарем індивідуально для кожного окремого пацієнта і призначається, як правило, тільки під час рецидивів інфекції.

Якщо говорити про лікування токсоплазмозу у вагітних, то при виявленні інфекції дуже важливо не панікувати і не вдаватися в крайнощі. На жаль, не всі лікарі знають про це захворювання і деколи можуть призначати дороге і непотрібне лікування, а іноді навіть переривання вагітності, тільки на підставі результатів аналізів, які можуть говорити не про наявність гострого токсоплазмозу, а про його перенесення в минулому. Якщо ж діагноз підтверджено додатковими дослідженнями крові і сечі, то найбільш адекватним препаратом для вагітних жінок є антибіотик ровамицин або спіраміцин, який належить до групи макролідів.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні