Кожній людині доводилося стикатися з неприємною проблемою — запором.
Що це таке — хвороба організму або неправильний спосіб життя? Загальна думка фахівців полягає в тому, що причинами виникнення запору є неправильне харчування, неякісні продукти, сидяча робота і знижена фізична активність людини.
У додавання до цих причин можна назвати наявність хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту. Зазвичай, запором вважається відсутність стільця 2 і більше днів.
Корисна порада!Щоб швидше вирішити виниклу проблему, боротися з запором слід одразу ж, не затягуючи час. Але попередньо краще звернутися за консультацією до лікаря.
Способи лікування запору
Лікування запору в домашніх умовах — це найпоширеніший спосіб, тому, що цей процес лікування даної хвороби краще проводити у себе вдома.
До початку лікування потрібно виконати кілька умов:
- щодня пити більше двох літрів простої води;
- виконувати кожен день нескладні фізичні вправи і здійснювати піші прогулянки;
- у раціоні обов’язково кожен день повинні бути овочі і фрукти, особливо з наявністю рослинних волокон, а також каші з висівками;
- перебудувати свій організм на необхідність ходити в туалет щодня, бажано в один і той же час.
Зазвичай, для лікування запору застосовують наступні засоби:
- клізми;
- лікарські препарати;
- натуральні проносні засоби.
При дотриманні даних умов, сам спосіб лікування запору допоможе усунути причини його виникнення.
Як лікувати запори
З давніх часів засоби народної медицини вважалися найкращим способом лікування запору в домашніх умовах. Використовувані для лікування запору лікарські трави, що володіють цілющими властивостями і впливають на організм набагато м’якше, ніж лікарські препарати.
Найпоширенішими видами лікування запору будинку є наступні народні лікарські засоби:
- Картопляний сік. Щоб нормалізувати роботу кишечника, слід пити по 100 мл свіжого картопляного соку протягом дня три — чотири рази за півгодини до їжі. Пити не більше 2-х тижнів. Можна чергувати картопляний сік з соком червоного буряка.
- Ефективним засобом є розсіл квашеної капусти. Якщо запор не запущений, то результат може наступити незабаром після прийому розсолу. А якщо запор хронічний, то прийом таких ліків потрібно повторювати не менше 4-х разів на день.
- Коли запори приймають постійний характер, рекомендується приймати настій з насіння льону. Для цього потрібно залити склянкою окропу 1-ну чайну ложку насіння, закрити кришкою і дати настоятися. Приймати відвар перед сном, випивши його разом з насінням.
- Насіння кропу надають проносне дію і можуть допомогти в лікуванні запору. Для цього столову ложку насіння залити склянкою води, дати настоятися і пити потроху протягом дня.
Народних коштів, щоб проводити лікування запору в домашніх умовах, багато. Більшість з цих коштів, досить ефективні і безпечні. Деколи це є єдиним і надійним способом лікування хвороби.
Що радять лікарі при лікуванні запорів?