Як вилікувати синдром клайнфелтера?

Синдром Клайнфелтера названий на честь американського лікаря-ендокринолога, вперше описав подібний випадок в 1942 році. Це генетичне, вроджене захворювання, яке вражає виключно чоловічу частину населення. Справа в тому, що гени хворих містять змінений хромосомний набір, інакше кажучи, у них є зайві Х-хромосоми, частіше всього одна, але іноді буває і більше. Цей синдром проявляється в першу чергу порушенням статевого розвитку.

На думку про це діагноз наводить зовнішність хворого. Синдром Клайнфелтера виражається в тому, що чоловік розвивається за «жіночим» типом: у нього ростуть груди, на обличчі практично немає волосся. І хоча статеві органи на місці, і навіть не відрізняються спочатку від норми, але в цілому будовою тіла хворий нагадує обличчя протилежної статі, є навіть поняття — «евнуховидный» тип скелета: плечі більш вузькі, а область тазу більш широка, ніж зазвичай у чоловіків. До того ж з-за гормональних порушень такі хворі ростуть нерівномірно — у них бувають надто довгі кінцівки.

Спочатку захворювання нічим себе не проявляє. Малюк виглядає абсолютно звичайним, а всі зміни починаються в пубертатному періоді. У період статевого дозрівання хлопчика яєчка не збільшуються, як годиться, а навпаки зменшуються, стають більш щільними — в них відбуваються зміни, які призведуть до дисфункції статевих залоз, нестачі тестостерону і надлишку жіночих гормонів.

Синдром Клайнфелтера — досить рідкісне відхилення, яке зустрічається приблизно в одного хлопчика з тисячі. Серед осіб, які страждають олігофренією, він діагностується у одного з 95 хворих. А ось при обстеженні чоловіків, що звертаються зі скаргою на безпліддя, виявляють даний синдром у кожному десятому випадку. Це якраз і говорить про двох основних проблемах людей, страждаючих цим генетичним захворюванням.

Найчастіше при зазначеному синдромі у пацієнта відзначається зниження інтелекту. Можливість адаптуватися в суспільстві і вести нормальне життя залежить у хворих в першу чергу від кількості тих самих зайвих Х-хромосом. Якщо вона одна — інтелект може особливо не постраждати, хворий, за умови психологічної допомоги, може жити звичайним життям, працювати, відчувати статевий потяг і вступати в шлюб. Якщо ж додаткових хромосом більше — порушення вже не будуть піддаватися звичайної коригування, можна говорити про супутньому психічному захворюванні.

Повернути пацієнтові більш «чоловічий» вид також можливо, для цього використовуються гормональні препарати. Але, на жаль, молоді люди, яким поставлено цей серйозний діагноз, залишаться безплідними — зі стовідсотковою ймовірністю.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні