Як вилікувати вроджений порок серця у дорослих?

Вроджені вади серця є аномаліями функції та структури серцево-судинної системи, вони виникають із-за порушення розвитку ембріона. ВПС зустрічається в середньому у 1% дітей і є найбільш частим захворюванням серцево-судинної системи.

Вроджені вади серця у дорослих зустрічається рідше, це пояснюється тим, що раніше більшість хворих не доживало до дорослого віку, а зараз всі хірургічні корекції успішно проводяться практично відразу після народження або в перші роки життя.

У деяких випадках порок серця визначається вже у дорослої людини, яка до виникнення проблем зі здоров’ям міг і не знати про нього. Хвороба може до певного моменту протікати безсимптомно і визначається на прийомі у лікаря, який звертає увагу на незвичайні шуми або звуки в серце. Якщо виникає підозра на ВПС, проводиться одне з спеціальних досліджень:

1) Ехокардіограма

2) Рентгенограма грудної клітки

3) ЕКГ (електрокардіограма)

4) МРТ (магнітно-резонансна томографія)

5) Сердечне зондування

Дізнавшись про захворювання, у багатьох виникає питання — чи можна вилікувати вроджений порок серця у дорослих? Лікування можливо і воно безпосередньо залежатиме від тяжкості ВПС. Якщо вроджений порок серця середньої тяжкості, то лікування він не потребує. В решті випадку лікування буде медикаментозним з певними процедурами або ж буде потрібно хірургічне втручання. Одна з небезпек ВПС полягає в тому, що може розвинутися ендокардит — серйозне запалення внутрішньої оболонки серця. Щоб запобігти ендокардит потрібно обов’язково попереджати будь-якого лікаря, в тому числі стоматолога, що у вас ВПС. При появі будь-яких симптомів інфекції — лихоманка, слабкість, біль у горлі — відразу звертайтеся до лікаря. Слідкуйте за тим, щоб зуби і ясна постійно були здоровими, щоб убезпечити себе від різних інфекцій. Рекомендується з допомогою лікаря підібрати максимально відповідний антибіотик, які необхідно буде приймати кожен раз, коли вам потрібно відвідувати стоматолога для лікування або чищення зубів, здавати будь-які аналізи, пов’язані з забором крові.

Також при вроджених вадах серця заборонені деякі види фізичних навантажень, а жінки повинні перед плануванням вагітності обов’язково проконсультуватися з лікарем, дозволена вона за медичними показниками.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні