Як впоратися з неврозом? Які препарати допоможуть?

Останнім часом все більша кількість людей відчувають стан стресу, депресії, неврозів. При сучасному шаленому темпі життя причин такого самопочуття достатньо: це і проблеми з грошима, напружена обстановка в сім’ї, страх втратити роботу і багато іншого. Якщо ви зіткнулися з порушенням душевної рівноваги, що з цим необхідно боротися.

Невроз — це утруднення здатності організму пристосовуватися до навколишнього середовища. У людини, що страждає цим захворюванням, часто падає працездатність, зникає відчуття радості життя, а також виникають проблеми у спілкуванні.

Для неврозу характерні наступні ознаки: нерішучість, занижена або завищена самооцінка, панічні атаки, часте відчуття тривоги і страху, невизначеність життєвих позиціях і цілях, різка зміна настрою, підвищена дратівливість, вразливість, вразливість, плаксивість, а також розлад сну. Крім психічних симптомів існують і фізичні, наприклад, болі в серці, головні болі, підвищене почуття втоми від навантажень, запаморочення, проблеми з апетитом, різні вегетативні проблеми та інші.

Якщо у себе або своїх близьких ви помітили подібні симптоми, слід негайно замислитися: як впоратися з неврозом. Для початку слід з’ясувати причини такого стану. Багато психологи рекомендують написати список всіх хвилюючих проблем. Після цього необхідно придумати план поступового позбавлення від неприємних ситуацій і діяти за ним. Головне не залишати невирішених питань.

Не варто прагнути вирішити за короткий час. Слід обов’язково відпочивати і вміти розслаблятися. У своєму графіку обов’язково виділяти час на спілкування з приємними людьми, походам у цікаві для вас місця, перегляд хороших фільмів і прослуховування позитивної музики. Не зайвим буде і зайнятися яким-небудь захоплюючою хобі, почати відвідувати басейн або тренажерний зал.

Якщо всі ці варіанти не дають потрібного ефекту, слід обов’язково звернутися до фахівця, який підкаже, як впоратися з неврозом з медичної точки зору. Тільки лікар зможе грамотно визначить причину виникнення захворювання і підбере виходячи з цього індивідуальне лікування. Часто людям, що страждають неврозами, виписують антидепресанти. Тривалість лікування цими засобами зазвичай обмежується одним місяцем, потім кількість таблеток поступово зменшують.

Причиною неврозу може бути і банальна перевтома. Щоб поповнити енергетичні сили нервової системи призначають препарати, які поліпшують обмін корисних речовин у мозку і кровопостачання, а також вітаміни.

Найчастіше лікування неврозу зводиться до проведення психотерапії. Вона допомагає позбутися від неприємних думок, прибрати тривогу, поліпшити сон. Краще всього підібрати для себе методику розслаблення, за допомогою якої ви зможете контролювати свій стан самостійно, усуваючи причини стресу і не даючи їм накопичуватися.

У деяких випадках лікарі змушені призначити пацієнту прийом транквілізаторів. Вони сприяють усуненню тривоги і нормалізації сну. Варто знати, що тривалий прийом таких лікарських засобів веде до звикання і виникнення залежності від них. Крім того, транквілізатори здатні усунути симптоми захворювання, але ніяк не позбавити від причини, тому вони лише полегшують стан на час.

Не варто відкладати рішення проблем на потім, інакше питань може накопичитися дуже багато, що згубно вплине на самопочуття. Намагайтеся все робити вчасно, проводити якомога більше часу з позитивними людьми, займатися спортом і не відмовляти собі у приємних задоволеннях. Якщо дотримуватися ці нехитрі поради, неврозів можна буде уникнути.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні